جمهوری اسلامی حکومت اعدام؛ سخنگوی قوه قضاییه: حکم اعدام سه معترض آبان ماه تایید شده است

سه شنبه, 24ام تیر, 1399
اندازه قلم متن

سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد که دیوان عالی کشور حکم اعدام امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید تمجیدی، سه نفر از معترضان اعتراضات آبان ۹۸ را تایید کرده است.

غلامحسین اسماعیلی سه‌شنبه ۲۴ تیر، در نشست خبری گفت: «اجرای احکام فرایند قانونی دارد که باید طی شود ممکن است در این فرایند قانونی دادرسی‌های فوق العاده نتیجه پرونده را تغییر دهد».

پیش از این وکلای امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید تمجیدی خبر داده بودند که دیوان عالی کشور حکم اعدام موکلش، محمد رجبی و سعید تمجیدی را تایید کرده است.

بابک پاک‌نیا، وکیل امیرحسین مرادی، پیش از این نیز در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفته بود که موکلش و سعید تمجیدی و محمد رجبی ابتدا به دلیل «درگیری بر سر موبایل» بازداشت شده‌ بودند و پس از آن اتهامشان تغییر یافته است.

سخنگوی قوه قضاییه نیز گفت که دو نفر از آنان «در یک صحنه سرقت مسلحانه دستگیر شدند و به دنبال ربودن اموال یک خانم بودند».

او اضافه کرد: «بعد از دستگیری در گوشی موبایل این افراد صحنه هایی که بانک ، اماکن عمومی و اتوبوس ها را آتش می‌زنند مشخص شد».

اسماعیلی همچنین گفت: «آنها فیلم‌ها را به خبرگزاری‌های خارجی ارسال کرده بودند و به دست خودشان بهترین مستندات را ضبط و در جلسات دادگاه اقرار کردند.»

این سخنان در حالی بیان شده که وکیل امیرحسین مرادی گفته بود که این سه نفر « به هیچ عنوان بانک و ماشین آتش نزده‌اند» و «صراحتا در خلاصه کار پرونده ذکر شده» که آنان اعترافات خود در دادسرا را انکار کرده و نپذیرفته‌اند.

پاک‌نیا پیش از این گفته بود که رییس دفتر شعبه دیوان عالی کشور به او گفته است: «شما زیاد تلاش نکن، راستش را بخواهی پرونده تصمیم‌گیری شده است».

پیش از این مصطفی نیلی، بابک پاک‌نیا و حسین تاج، وکلای این سه نفر اعلام کرده بودند که به پرونده موکلان خود دسترسی نداشته‌اند.

با این حال غلامحسین اسماعیلی گفت: «این آقایی که این روزها زیاد در رسانه‌ها و شبکه‌ها می گوید موکلین حق دفاع نداشتند یک وکیل خودخوانده است و هنوز فرم وکالت روی پرونده ارائه نکرده. وکالت سایر وکلا موجود است. ایشان اصلا مراجعه نکرده است و بعد از تایید حکم نامه‌ای به اجرای احکام داده که من وکیل آنها هستم و چه فضاسازی رسانه‌ای این  فرد مدعی وکالت ایجاد کرده است».

او به نام این وکیل اشاره نکرده است.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.