کرونا جان ۱۷۹ نفر دیگر را گرفت/ ۲۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار، ۲۰ درصد مرگ‌های ایران در اثر کرونا است

سه شنبه, ۲۴ام تیر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

کرونا جان ۱۷۹ نفر دیگر را گرفت/ ۲۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: ۲۵ استان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند.

به گزارش عصرایران، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا گفت: از دیروز تا امروز ۲۴ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۸۲۰ نفر از آنها بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۶۲ هزار و ۱۷۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳ هزار و ۲۱۱ نفر رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه تا کنون ۲۲۵ هزار و ۲۷۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. همچنین ۳۳۸۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی تصریح کرد: تا کنون دو میلیون و ۲۳ هزار و ۷۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: استانهای آذربایجان های شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استانهای تهران، فارس، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

*****

۲۰ درصد مرگ‌های ایران در اثر کرونا است

آمار مرگ بیماران کووید ۱۹ در ایران افزایشی است

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران می‌گوید ۲۰ درصد مرگ‌های روزانه در کشور در اثر کرونا اتفاق می‌افتد.

او در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا گفته است که «روزانه حدود یک هزار و ۵۰ نفر در کشور جان خود را از دست می‌دهند که بیش از ۲۰۰ تن از آن‌ها بیماران کرونایی هستند.»

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز گذشته ۲۰۳ نفر در ایران جانشان را به دلیل ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

این در حالی است که آمار مرگ بیماران در اردیبهشت‌ماه به حدود ۳۰ نفر در هر روز کاهش یافته بود. پس از لغو محدودیت‌ها، الزام کارمندان به بازگشت به محل کار و بازگشایی اماکن تجاری و مذهبی، شمار مبتلایان و جان‌باختگان این بیماری اوج گرفته است.

آقای حریرچی، در سخنان امروز خود «مسافرت» را یکی از عوامل مهم در انتقال ویروس به افراد اعلام کرد و گفت که «طبق بررسی‌های صورت گرفته ساکنان استان‌های قرمز کرونایی برای دوری از این بیماری بیشتر سفر می‌روند. این قبیل مسافرت‌ها به‌مثابه بمب ساعتی است چرا که این افراد بیشتر استان‌های سفید را به‌عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کنند.»

مقام‌های وزارت بهداشت می‌گویند که از ابتدای همه‌گیری کرونا در اسفندماه سا گذشته تاکنون ۱۳ هزار و ۳۲ نفر جانشان را از دست داده‌اند.

برخی از پزشکان، اعضای کادر درمان، شماری از نمایندگان سابق مجلس و اعضای شورای شهر، تعداد بیماران و جان‌باختگان این بیماری را بسیار بیشتر از آمار وزارت بهداشت می‌دانند.

در تهران، علیرضا زالی که فرماندهی عملیات مقابله با کرونا را به عهده دارد هفته پیش گفت که ۲۵ درصد از اهالی پایتخت ایران به کرونا مبتلا شده‌اند. این به آن معنا است که دست‌کم دو تا سه میلیون نفر تنها در شهر تهران به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.

از: ایندیپندنت


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.