ضرب و شتم خالد پیرزاده، زندانی سیاسی بیمار در زندان تهران بزرگ

چهارشنبه, ۲۶ام شهریور, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – خالد پیرزاده، زندانی سیاسی بیمار، امروز دوشنبه ۲۴ شهریور توسط مسئولان زندان تهران بزرگ مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفت. خالد پیرزاده کمتر از ۲۵ روز قبل از ناحیه پا مورد عمل جراحی قرار گرفته است. پا و مهره‌های کمر او در دوران بازداشت آسیب دیده بود نیازمند جراحی های بیشتر است. آقای پیرزاده در حال حاضر با عصا و ویلچر قادر به حرکت است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۹، خالد پیرزاده، زندانی سیاسی توسط مسئولان زندان مورد ضرب و شتم و فحاشی قرار گرفت.

یک منبع مطلع از شرایط آقای پیرزاده در این خصوص به هرانا گفت: “خالد پیرزاده مدت‌ها قبل درخواست انتقال به سالن دیگری را کرده بود که نهایتا امروز با آن موافقت شد. زمانی که به سالن جدید منتقل شد متوجه شد که ظرفیت آنجا تکمیل است و باید کف خواب باشد به همین دلیل نزد رئیس اندرزگاه رفت و خواست که در سالن قبلی بماند و تنها اتاقش عوض شود. اما وقتی که از نزد وی بازگشت، ایرج شاملی، افسر نگهبان سالن ۲ تیپ ۲ تیپ ۵ زندان تهران بزرگ به بهانه اینکه او مستقیما به رئیس اندزگاه مراجعه کرده شروع ضرب و شتم و فحاشی کرد. خالد پیرزاده کمتر از ۲۵ روز قبل از ناحیه پا مورد عمل جراحی قرار گرفته. پا و مهره‌های کمر او در دوران بازداشت و در اثر ضرب و شتم و شکنجه آسیب دیده بود. هنوز هم نیازمند به یک عمل جراحی دیگر است و یک روز در میان برای فیزیوتراپی برده می‌شود. با این وجود ایرج شاملی به پا و کمرش هم ضربه وارد کرد. او را روی زمین پرت کرد و لگد می‌زد. خالد هنوز هم با ویلچر و عصا رفت و آمد می‌کند و مشخص است که پاهایش مشکل دارد. حتی لباس‌هایش هم در بین این ضرب و شتم پاره شد”.

لازم به یادآوری است آقای پیرزاده در تاریخ ۵ خردادماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. گفته می‌شود که وی در زمان بازداشت مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی قرار گرفته است. وی با پایان مراحل بازجویی به زندان اوین منتقل شد. خالد پیرزاده در بهمن ماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس و به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس و در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم نهایتا خردادماه امسال توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” در خصوص آقای پیرزاده قابل اجرا است.

خالد پیرزاده در تاریخ ۲۱ مردادماه از زندان تهران بزرگ به بیمارستان آرمان منتقل شده و مدتی بعد از ناحیه پا تحت عمل جراحی قرار گرفت.

آقای پیرزاده در تاریخ ۱ مرداد از زندان اوین به زندان تهران بزرگ منتقل شد. گفته می‌شود وی در زمان انتقال توسط ماموران گارد ویژه زندان اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.