دستگاه قضایی ایران دختر آبادانی را متهم و مامور ضارب او را تبرئه کرد

دوشنبه, ۱۵ام دی, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

دستگاه قضایی ایران برای بهار چشم‌براه، دختر اهل آبادان که دو ماه و نیم پیش ویدیوی ضرب‌وجرح و تعرض به او منتشر شد، قرار جلب صادر کرد و همزمان مهدی کاظمی، مامور حراست پالایشگاه آبادان و ضارب این دختر، را از اتهامات تبرئه کرد.

داریوش معمار، روزنامه‌نگاری که برای اولین بار فیلم ضرب و جرح این دختر را منتشر کرد، روز یکشنبه در حساب توییتر خود با انتشار قرار نهایی دادسرا نوشت: «رجب زاده قاضی شعبه هفت دادیاری آبادان امروز بدون حضور وکلا، بدون اطلاع ایشان کارمند حراست فیلم، مهدی کاظمی را تبرئه کرده است.»

به نوشته این روزنامه‌نگار، بهار چشم‌براه به اتهام «ورود به عنف، ایراد ضرب و جرح و تحریق عمدی» به دادگاه معرفی شده است.

بابک پاک‌نیا، یکی از وکلای مدافع این دختر، به صدور قرار جلب پیش از تفهیم ادله، ابلاغ به وکلا و اخذ آخرین دفاع توسط دادیار پرونده اعتراض کرد.

پاک‌نیا در حساب توییتر خود نوشت: «آیا قاضی که به استناد فیلم رای صادر می‌کند اعتقادی به تفهیم ادله دارد؟! آیا برای تفهیم ادله لازم نیست که فیلم مورد استناد در حضور وکلا و متهم پخش شود؟ آیا در دانشکده حقوق در خصوص تفهیم ادله چیزی آموخته است؟»

در اوایل آبان، پخش ویدیویی از ضرب و شتم بهار چشم‌براه در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های بسیاری را به خود جلب کرد.

در این ویدیو پس از زخمی شدن خانم چشم براه در یک درگیری، مامور حراست پالایشگاه آبادان اقدام به لمس اندام‌های این شهروند و گذاشتن پا بر روی بدن وی کرده بود.

از: ایران اینترنشنال

*****

دادستان آبادان تبرئه کارمند حراست در پرونده تعرض به دختر آبادانی را تکذیب کرد

مید مرانی‌پور، دادستان آبادان،‌ گزارش‌های منتشرشده درباره تبرئه کارمند حراست شرکت نفت را که اقدام به تعرض فیزیکی و اذیت جنسی دختر جوان آبادانی کرده بود، رد کرد.

مرانی‌پور روز دوشنبه ۱۵ دی‌ماه با اعلام این خبر گفت:‌ «در این پرونده برای متهمان قرار جلب به دادرسی صادر و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری دو ارجاع شده است.»

او با تکذیب تبرئه کارمند شرکت نفت افزود: «در خصوص این پرونده هنوز محاکمه‌ای صورت نگرفته و رای صادر نشده است.»

روز یکشنبه داریوش معمار، روزنامه‌نگاری که برای اولین‌بار فیلم ضرب و جرح  بهار چشم‌براه، دختر اهل آبادان،‌ را منتشر کرده بود در حساب توییترش با انتشار قرار نهایی دادسرا نوشت: «رجب‌زاده، قاضی شعبه هفت دادیاری آبادان، امروز بدون حضور وکلا، بدون اطلاع ایشان کارمند حراست فیلم، مهدی کاظمی را تبرئه کرده است.»

به گفته او، بهار چشم‌براه نیز به اتهام «ورود به عنف، ایراد ضرب و جرح و تحریق عمدی» به دادگاه معرفی شده است.

بابک پاک‌نیا، یکی از وکلای مدافع این دختر، نیز در توییترش نوشته بود به صدور قرار جلب پیش از تفهیم ادله، ابلاغ به وکلا و اخذ آخرین دفاع توسط دادیار پرونده اعتراض کرده است.

او اکنون در پستی جدید اشاره کرده که دفتر دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب آبادان اعلام کرده دادستان با قرار منع تعقیب مهدی کاظمی، مامور حراست متهم، مخالفت کرده و برای او نیز قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر شده است.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.