تورم ایران: بیش از ۳۲ درصد

چهارشنبه, ۸ام بهمن, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های کشور ۴۶٫۲ درصد است.

مرکز آمار: نرخ تورم سالیانه از ۳۲ درصد گذشتمرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ۱۳۹۹ برای خانوار‌های کشور به ۳۲.۲ درصد رسید.
به گزارش تسنیم به نقل از مرکز آمار ایران؛ بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (۳۶٫۵ درصد) و کمترین آن مربوط به استان مرکزی (۲۸٫۸ درصد) است.
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، در دی ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوار‌های کشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۸۵٫۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۱٫۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های کشور مربوط به استان زنجان با ۳٫۳ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌های مازندران و قم با ۰٫۷ درصد افزایش است.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های کشور ۴۶٫۲ درصد است.
بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان (۵۵٫۸ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (۴۱٫۵ درصد) است.
مرکز آمار ایران اعلام کرد: در دی ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوار‌های شهری (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۸۲٫۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۱٫۹ درصد افزایش نشان می‌دهد.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های شهری مربوط به استان زنجان با ۳٫۳ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌های گلستان، قم و مازندران با ۰٫۷ درصد افزایش است.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های شهری کشور ۴۵٫۵ درصد است.
بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوار‌های شهری مربوط به استان کردستان (۵۵٫۴ درصد) و کمترین آن مربوط به استان قم (۴۱٫۵ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به دی ماه ۱۳۹۹ برای خانوار‌های شهری به عدد ۳۲٫۲ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (۳۶٫۲ درصد) و کمترین آن مربوط به استان‌های آذربایجان غربی و مرکزی (۲۸٫۶ درصد) است.
از: عصر ایران

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.