درخواست اعاده دادرسی آتنا دائمی در پرونده‌ شکایت وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه رد شد

چهارشنبه, ۶ام اسفند, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی برای آتنا دائمی، فعال مدنی زندانی، را در خصوص پرونده‌ای که با شکایت وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه علیه این فعال مدنی گشوده شده بود رد کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا در روز چهارشنبه، ششم اسفندماه، بر اساس رأیی که طی روزهای اخیر به وکیل خانم دائمی ابلاغ شده، دیوان عدالت کشور درخواست اعاده دادرسی در مورد پرونده‌ای را که در دوران حبس علیه این فعال مدنی گشوده شده رد کرده است.

خانم دائمی که از سال ۹۵ در حال گذراندن دوران محکومیت ۵ ساله خود در زندان اوین است تیرماه سال گذشته در پرونده‌ای دیگر به ۲ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد که یک سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق برای این زندانی مدنی قابل اجرا خواهد بود.

در این پرونده که با شکایت وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه علیه این فعال مدنی زندانی گشوده شد، خانم دائمی از سوی شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد، بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس و به اتهام «اخلال در نظم زندان» به یک سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

دادگاه درخصوص مصداق اتهام «تبلیغ علیه نظام» به صدور بیانیه‌ها و نوشتن نامه‌ها و بیانیه‌های منتسب به خانم دائمی و در خصوص اتهام «اخلال در نظم زندان» به برقراری جشن، بزم و پایکوبی در مراسم سوگواری امام حسین (امام سوم شیعیان)، استناد کرده است.

این در حالی است که خانم دائمی این اتهامات را «بی‌اساس» خوانده و گفته برای مثال هیچ‌گونه جشنی در آن ایام از طرف او و دیگر هم‌بندیانش برپا نشده است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.