علی ربیعی: حتی همسایگان ما به علت تبعات اف‌ای‌تی‌اف حاضر به همکاری نیستند

شنبه, 9ام اسفند, 1399
اندازه قلم متن

علی ربیعی، سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد علاوه بر کشورهای قدرتمند، حتی همسایگان ایران که شرکای اقتصادی این کشورند، به علت پیامدهای قرار داشتن جمهوری اسلامی در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف، حاضر به «همکاری صریح و روشن» با تهران نیستند.

ربیعی روز شنبه نهم اسفند در یادداشتی که در روزنامه ایران وابسته به دولت منتشر شد، به گزارش‌های دولتی در این زمینه استناد و اضافه کرد: «هزینه مبادله برای ایران بسیار بیش از حد معمول شده است.»

او پس از تحریم‌های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی، قرار گرفتن ایران در لیست سیاه ‌اف‌ای‌تی‌اف را «از اساسی‌ترین مسایل بین‌عرصه‌ای در ایران» دانست.

سخنگوی دولت ایران تاکید کرد پس از رفع احتمالی تحریم‌ها، پیامدهای قرار داشتن در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف «بیشتر نمایان خواهد شد».

ربیعی نوشت: «حتی در بدبینانه‌ترین حالت و با ادامه تحریم‌های غیرقانونی آمریکا هم، لزوم حمایت از اقتصاد مقاومتی و بی‌اثر کردن تحریم‌ها، دلیل منطقی دیگری برای تصویب این لوایح و کاستن از موانعی است که می‌تواند به صادرات و واردات دشوار کشور تحت تحریم‌ها کمک کند.»

به تازگی لوایح ‌اف‌ای‌تی‌اف به درخواست حسن روحانی و موافقت علی خامنه‌ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی دوباره مطرح شده است.

چند روز پیش، عبدالناصر همتی رییس بانک مرکزی ایران برای دفاع از تصویب این لوایح در یک جلسه مجمع حضور یافت.

از: ایران اینترنشنال 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.