شادباش‌های نوروزی سه مقام ارشد کاخ سفید

یکشنبه, 1ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن

پس از رئیس جمهوری ایالات متحده سه مقام ارشد کاخ سفید، از جمله نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نوروز را تبریک گفتند. رابرت مالی ابراز امیدواری کرده ایران و آمریکا در سال جدید به سمت تعامل سازنده پیش روند.    

اتاق کار رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید، عکس از آرشیو

اتاق کار رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید، عکس از آرشیو

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز بهار را “نماد ابدی تجدید حیات و تولد دوباره” خواند و نوشت کاخ سفید آغاز سال نو را با چیدن سفره هفت سین گرامی می‌دارد.

سه مقام ارشد دولت بایدن نیز در پیام‌های جداگانه‌ای نوروز را تبریک گفته‌اند. کاملا هریس معاون اول رئیس جمهوری آمریکا در یک پیام توئیتری فرارسیدن بهار را زمانی برای “اندیشیدن به سالی که گذشت و امید به شکوفایی در سال نو” توصیف کرد.

در صفحه کاخ سفید در شبکه توئیتر هم فیلم کوتاهی از چیدن سفره هفت سین منتشر شده و نوروز از طرف بایدن و همکارانش به تمام کسانی که در سرتاسر جهان آن را جشن می‌گیرند تبریک گفته شده است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در پیام نوروزی خود ابراز امیدواری کرده روح نوروز به عنوان نماد زایش دوباره و تجدید حیات همه را به سوی روزهای بهتری هدایت کند.

در میان پیام‌های شادباش مقام‌های ارشد کاخ سفید پیام رابرت مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران آشکارتر از دیگران به طور مشخص به روابط واشنگتن و تهران اشاره دارد.

امیدواری به تعامل سازنده ایران و آمریکا

رابرت مالی در پیام خود نوشت: «امیدوارم امسال ایران و ایالات متحده در مسیر تعامل سازنده بر مبنای منافع مشترک پیش روند و امیدواریم روابط میان مردم ایران و آمریکا را تقویت کنیم.»

جو بایدن در پیام نوروزی خود به‌طور مستقیم به روابط آمریکا و ایران اشاره نکرد اما گفت: «همه باید با یکدیگر همکاری کنیم تا به آینده مشترک سرشار از صلح، توانمندی و تفاهم بیش‌تر دست یابیم.»

روابط جمهوری اسلامی و ایالات متحده پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای در دوره رئیس جمهوری پیشین، دونالد ترامپ و اعمال مجدد تحریم‌های لغو یا تعلیق شده به شدت تیره شد.

جو بایدن پیش از ورود به کاخ سفید هم ابراز تمایل کرده بود به توافق هسته‌ای با ایران بازگردد، اما هر دو طرف منتظر برداشتن گام نخست توسط دیگری هستند.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.