بازداشت تعدادی از معترضان به «آزار جنسی» دو دختر هفت و هشت ساله در گنبدکاووس

چهارشنبه, ۴ام فروردین, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

تعدادی از معترضان به آزار جنسی دو دختر هفت و هشت ساله توسط مردی ۵۵ ساله، در یکی از روستاهای گنبدکاووس، پس از تجمع اعتراضی در این شهر بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا گروهی از مردم گنبدکاووس عصر سه شنبه در مقابل دادگستری تجمع کردند. در همین حال فیلم هایی نیز در شبکه‌های اجتماعی از حمله نیروهای امنیتی به معترضان منتشر شده است.

خبرگزاری صدا و سیما نیز ادعا کرد گروهی از معترضان «به اموال عمومی خسارت وارد کردند که شناسایی و دستگیر شدند.»

در همین حال محمود ترابی امام جمعه اهل تشیع و حاج آخوند عبدالکریم جاور، حاج آخوند عبدالباسط نوریزاد و حاج مدد آخوند هوشمند از امامان جمعه اهل سنت گنبدکاووس، از مقامات خواستند با متهم این پرونده برخورد شود.

عبدالقدیر کریمی، فرماندار این شهرستان، نیز از مردم خواست که «صبور و خویشتن‌دار باشند.» او وعده داد که قوه قضاییه درصورت ثابت شدن جرم، این فرد را مجازات خواهد کرد.

روز دوشنبه منابع محلی گزارش دادند یک نگهبان سد گلستان به اتهام آزار جنسی دو کودک و درپی تجمع اعتراضی اهالی روستا دستگیر شد.

علیرضا نصیری، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان، گفت که روز یکشنبه به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر وقوع درگیری در یکی از روستاهای گنبدکاووس، ماموران به محل اعزام شدند.

به گفته نصیری، «چند نفر با شکستن شیشه یک اتاقک نگهبانی فردی حدودا ۵۵ ساله را مورد ضرب و شتم» قرار داده بودند و «با پیگیری‌های پلیس مشخص شد علت ضرب و شتم این فرد، اتهام وی به آزار و اذیت دو دختر بچه بوده است.»

خسرو خلیلی، دادستان گنبدکاووس، نیز گفت پزشکی قانونی موضوع تجاوز را رد کرده و این فرد به اتهام فریب این دو کودک و آدم ربایی بازداشت شده است.

هادی هاشمیان، رییس کل دادگستری گلستان، اعلام کرد که رسیدگی به این پرونده « به سرعت و با قاطعیت انجام می‌شود.»

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.