حمله نیروهای اطلاعات سپاه به دفتر ظریف و روحانی

جمعه, 10ام اردیبهشت, 1400
اندازه قلم متن

نیروهای سازمان اطلاعات سپاه پس از درگیری کوتاه با یگان‌های حفاظتی، دفاتر ریاست جمهوری و وزیر خارجه را بررسی و برخی اسناد و مدارک موجود را ضبط و با خود برده‌اند.

موضوع انتشار فایل صوتی مصاحبه «محمدجواد ظریف» با «سعید لیلاز»، روزنامه‌نگار که برای دفتر پژوهش‌های استراتژیک ریاست جمهوری ضبط شده است و گفته می‌شد قرار نبوده علنی شود، از امروز وارد فاز جدیدی شده است.

منابع مطلع «ایران‌وایر» می‌گویند نیروهای سازمان اطلاعات سپاه صبح امروز به صورت هم‌زمان به دفاتر «حسن روحانی» در ساختمان ریاست جمهوری در خیابان «پاستور» و دفتر محمدجواد ظریف در وزارت امور خارجه رفته و پس از درگیری کوتاه با یگان‌های حفاظتی، دفاتر ریاست جمهوری و وزیر امور خارجه را بررسی و برخی اسناد و مدارک موجود را ضبط کرده و با خود برده‌اند. این در حالی است که پیش‌تر «علی ربیعی»، سخن‌گوی دولت و رییس جدید مرکز پژوهش‌های استراتژیک ریاست جمهوری از پی‌گیری وزارت اطلاعات، یعنی نهاد امنیتی دولت و رقیب سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره یافتن عاملان انتشار فایل صوتی ظریف خبر داده بود.

صبح امروز پنج‌شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ دولت از استعفای «حسام‌الدین آشنا»، مشاور رسانه‌ای رییس جمهوری و  مدیر مرکز پژوهش‌های استراتژیک ریاست جمهوری و جانشینی علی ربیعی خبر داد. اما گمانه‌هایی مبنی بر برکناری و احتمال دستگیری آشنا وجود دارد. برخی معتقدند وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در دستگیری حسام‌الدین آشنا پیش‌دستی می‌کند تا مشاور رسانه‌ای‌ آن به دست اطلاعات سپاه پاسداران نیفتد.

خبرگزاری «ایسنا» نیز به نقل از یک منبع مطلع در قوه قضاییه از ممنوع‌الخروجی ۱۵ نفر به خاطر افشای فایل صوتی این مصاحبه خبر داده است.

گمانه‌هایی مبنی بر استیضاح محمدجواد ظریف نیز مطرح شده است. ظریف در فایل صوتی افشا شده، از رابطه سپاه و دولت، اطلاعاتی درباره سپاه، اختلافات میان وزیر امور خارجه و «قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق نیروی «قدس» سپاه پاسداران که ترور شد و هم‌چنین اطلاع دولت از شلیک موشک‌های سپاه به هواپیمای اوکراینی پرده برداشته است.   

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.