نماینده مجلس: در واگذاری شرکت‌های دولتی ردپای مافیای جهانگیری مشهود است

دوشنبه, 13ام اردیبهشت, 1400
اندازه قلم متن

احمد علیرضابیگی، نماینده مجلس و عضو هیئت تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی، گفت: ردپای «مافیای اسحاق جهانگیری»، معاون اول رییس جمهور، در واگذاری‌های غیرقانونی سازمان خصوصی‌سازی مشهود است.

علیرضابیگی روز دوشنبه به خبرگزاری مهر گفت: جهانگیری و عبدالله پوری حسینی، رئیس اسبق سازمان خصوصی‌سازی، «شرکت‌های مهم و کلیدی اقتصادی را به مافیای خود واگذار کرده و بیت‌المال را با خسارت محض مواجه کردند».

اسحاق جهانگیری، معاون اول حسن روحانی، چند شب پیش با حضور در نشستی در کلاب‌هاوس از مردم خواسته بود تا با شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری اجازه ندهند تا «شهر به دست مافیا بیفتد».

احمد علیرضابیگی در واکنش به این سخنان گفت که شخص اسحاق جهانگیری در پرونده واگذاری‌ها دخالت می‌کرده و مانع از ارجاع پرونده‌ها به هیات داوری می‌شده است.

او همچنین تخلفات در واگذاری «کشت و صنعت مغان» و «ایران ایر تور» را از جمله واگذاری‌‌هایی ذکر کرده که «رد پای مافیای جهانگیری کاملا در آنها پیدا بود» به طوری که معاون اول رئیس‌جمهوری تلاش زیادی برای جلوگیری از ابطال این واگذاری کرد.

حدود دو هفته قبل فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، در پاسخ به پرسش احمد علیرضا‌بیگی درباره چگونگی واگذاری شرکت ایران ایر تور به مجلس فراخوانده شد که در نهایت نمایندگان از پاسخ وزیر اقتصاد درباره واگذاری این شرکت قانع شدند.

میرعلی‌اشرف عبدالله پوری‌حسینی، رییس اسبق سازمان خصوصی‌سازی ایران، در تابستان ۹۸ به دلیل آنچه تخلف در روند واگذاری شرکت‌های دولتی اعلام شد بازداشت شد و دادگاه کیفری استان تهران در آذرماه پارسال او را به تحمل ۱۵ سال حبس محکوم کرد.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.