حمله اسرائیل به “پایگاه وابسته به حزب‌الله لبنان” در سوریه

جمعه, 17ام اردیبهشت, 1400
اندازه قلم متن

بالگردهای نظامی اسرائیل اهدافی را در قنیطره سوریه مورد حمله قرار دادند. یک روز پیشتر نیز مناطقی از لاذقیه و حماه مورد حمله قرار گرفتند. فرمانده سپاه پاسداران از حملات متقابل سخن می‌گوید.    

default

خبرگزاری رسمی سوریه “سانا” روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت (۶ مه) از حمله بالگردهای اسرائیلی  “به یک ایست بازرسی” ارتش سوریه در شمال قنیطره خبرداد.

این خبرگزاری افزوده است که حمله از فراز جولان در منطقه بین شهرک‌های “مسعده و بقعاتا” صورت گرفته و “خسارت مالی” برجای گذاشته است.

کانال ۱۲ تلویزیون اسرائیل اما از حمله بالگردهای نظامی این کشور به یک “پایگاه وابسته به حزب‌الله لبنان” خبر داده است.

یک روز پیشتر نیز صدای انفجارهای شدیدی در سواحل لاذقیه و طرطوس در غرب سوریه شنیده شد.

خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که یک انبار مواد پلاستیکی در لاذقیه هدف قرار گرفته است. بر اساس گزارش‌ها این حمله یک کشته و شش زخمی برجای گذاشته است.

اسرائیل اخباری از این دست را معمولا نه تائید و نه رد می‌کند. اما از آغاز جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۰ تاکنون صدها حمله به مواضع نیروهای طرفدار ایران در سوریه صورت گرفته است. اسرائیل با این حملات تلاش می‌کند مانع از تقویت و تثبیت نظامی نیروهای مورد حمایت جمهوری اسلامی شود.

حملات متقابل علیه اسرائیل

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران در آخرین سخنانش از حملات متقابل جمهوری اسلامی به اسرائیل سخن گفته است.

فرمانده سپاه پاسداران می‌گوید: «وقتی آن انفجار مهیب در کارخانه ساخت موتورهای ماهواره‌های اسرائیل صورت گرفت به یکباره انگار این بادکنک ترکید. بعد از آن در حیفا پالایشگاه بزرگ منفجر شد و ۸۰ شرکت تحت حملات سایبری قرار گرفت و جاسوس‌های آنها در اربیل عراق کشته شدند.»

او همچنین به پرتاب موشک از سوریه به سمت رآکتور اتمی “دیمونا” واقع در جنوب اسرائیل اشاره کرد و گفت: «آن موشک به نزدیکی دیمونا اصابت کرد. این در حالی بود که آن موشک در امتداد طولی اسرائیل حرکت می‌کرد، و نتوانستند آن را منهدم کنند. هر اقدام تاکتیکی می‌تواند یک شکست بزرگ برای آنها باشد. شما با یک عملیات می‌توانید اسرائیل را نابود کنید.»

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.