کشف یک محموله بزرگ هروئین؛ از ایران به مقصد اروپای غربی

جمعه, 31ام اردیبهشت, 1400
اندازه قلم متن

این دومین محموله بزرگ مواد مخدری است که در اتحادیه اروپا و در بندری در دریای سیاه کشف و ضبط می‌شود. ۱۴۵۲ کیلوگرم هروئین! گفته می‌شود این محموله بزرگ هروئین از ایران آمده و مقصد آن اروپای غربی بوده است.    

قاچاق مواد مخدر از ایران به اروپا. تصویر مربوط به قاچاق هروئین از ایران به بلغارستان است

قاچاق مواد مخدر از ایران به اروپا. تصویر مربوط به قاچاق هروئین از ایران به بلغارستان است

حمل مواد مخدر به اروپا و به‌ویژه به کشورهای اروپای غربی پدیده‌ جدیدی نیست. اما گفته می‌شود که این محموله هروئین، دومین محموله‌بزرگ مواد مخدری است که ظرف سالیان گذشته در اروپا کشف و ضبط شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه ۲۰ ماه مه (۳۰ اردیبهشت) گزارش داد که یک کشتی حامل هروئین در روز دهم ماه مه (۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰) توسط واحد مقابله با جنایات سازمان یافته کشور رومانی کشف شده است.

هروئین به وزن ۱۴۵۲ کیلوگرم در دو کانتینر این کشتی و در بین مصالح ساختمانی جاسازی شده بود. پلیس مبارزه با جرائم سازمان یافته رومانی اعلام کرد که  کشتی حامل این محموله مواد مخدر از ایران به سوی اروپای غربی در حرکت بوده است.

محموله مواد مخدر این کشتی در بندر کونستانتا، واقع در دریای سیاه توسط پلیس رومانی کشف می‌شود. آژانس مبارزه با جرائم سازمان یافته رومانی از این کشف بزرگ مواد مخدر به عنوان “مصادره‌ای تاریخی” سخن گفته است.

گفته می‌شود این مواد مخدر توسط شبکه‌ای بین‌المللی متشکل از شهروندان چند کشور خارجی و از جمله شهروندان رومانی حمل می‌شده است.

دولت رومانی اعلام کرد که اطلاعات مربوط به قاچاق این محموله مواد مخدر توسط شماری از سازمان‌های اطلاعاتی و از جمله از سوی اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا، سفارت آمریکا در رومانی، اینترپل اتحادیه اروپا و همچنین دایره امور قضایی اتحادیه اروپا در اختیار پلیس رومانی قرار گرفته است.

افزون بر آن گفته می‌شود که شماری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز در مقابله با این جنایتکاری سازمان‌یافته با پلیس رومانی همکاری داشته‌اند.

سه خانه در رومانی و چند مرکز در دیگر کشورهای اروپایی در ارتباط با حمل این محموله توسط پلیس مورد تفتیش قرار گرفته است.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.