زن‌کشی در آبادان؛ مردی همسر ۲۲ ساله‌اش را با ضربات چاقو کشت

یکشنبه, ۲۳ام خرداد, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

استان‌وایر– بامداد روز پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ مرد ۳۷ ساله‌ای در آبادان همسر ۲۲ ساله خود را در یکی از روستاهای آبادان با ضربات چاقو به قتل رساند.

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان ضمن تایید این خبر گفته است این قتل در روستای خرخره آبادان رخ داده و فرد مجرم خود را به نیروی انتظامی تسلیم کرده است.

خبرگزاری رکنا به نقل حسین زلقی گفته است علت اقدام به قتل در بازجویی‌های اولیه از سوی این مرد «اختلافات خانوادگی» و «عصبانیت و از دست دادن کنترل» عنوان شده است.

بنابر این گزارش متهم در بازجویی با پلیس گفته است: « همسرم ، دختر عموی بنده نیز بوده که به دلیل شدت اختلافات خانوادگی و عدم کنترل خود در درگیری صورت گرفته ، وی را با چاقو مجروح کردم که متاسفانه باعث مرگ ایشان شده است.»

فرمانده انتظامی آبادان از تشکیل پرونده قضایی علیه فرد متهم خبر داد.

«اختلافات خانوادگی» کلیدواژه‌ای است که در رسانه‌های ایران به عنوان علت  قتل زنان به دست مردان خانواده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ششمین زن‌کشی طی روزهای ۱۶ تا ۲۲ خرداد در مناطق مخالف کشور است که خبرش در رسانه‌های داخلی منتشر می‌شود.

در مدت سه روز، یعنی از شانزدهم تا هجدهم خرداد١۴٠٠، دست‌کم پنج زن به دست همسران و خانواده‌هایشان در استان‌های ایلام، کرمانشاه و استان کردستان با انگیزه‌های گوناگون و به طریق مختلف به قتل رسیده‌اند.

یکشنبه هفته گذشته ۱۶ خردادماه سال جاری فرمانده انتظامی شهرستان ایلام از قتل یک زن به دست همسرش در این شهر خبر داده است.

سرهنگ جمال موسوی، نزاع خانوادگی را دلیل منجر به قتل اعلام کرد و گفت: «فردی حدودا ۳۵ ساله همسر خود را با ضربات چاقو به قتل رسانده و از محل متواری شده است.»

پایگاه خبری «هه‌نگاو» روز ۱۸ خردادماه از پیدا شدن پیکر «نگین (گلاله) شیخی»، ٢۶ ساله و اهل شهرستان سقز، که به دست نامزد خود کشته و سپس به آتش کشیده شده بود خبر داد.

پیکر این زن جوان پس از گذشت ۱۴ روز در جاده سنندج به سقز توسط ماموران اداره آگاهی این شهرستان کشف و جهت تدفین به خانواده تحویل شد.

«عباد شیخی»، عموی گلاله در گفت‌وگو با «ایران‌وایر» گفته بود «کیومرث ضرغامی»، نامزد برادرزاده‌اش در جریان بازجویی‌های خود در اداره آگاهی سقز اعتراف کرده که علت و انگیزه او برای قتل و کشتن نامزدش، اختلاف بر سر مساله کار کردن گلاله بوده است. او سر این مساله با گلاله درگیر شده و حین درگیری، با مشتی که به سر گلاله زده، سر او به ستون ماشین‌ خورده و بی‌هوش شده است: «اما چون کیومرث تصور می‌کرده گلاله مرده است، برای فرار از عواقب قابل پیش‌بینی قتل او، با ریختن چهار لیتر بنزین بر بدن و لباس‌های گلاله، او را به آتش کشیده است تا اثری از جنایت باقی نماند. کیومرث پس از قتل گلاله دیگر به سقز بازنگشت و متواری شد.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.