بحران خاموشی در ایران؛ اخطار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی

جمعه, ۸ام مرداد, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

معاون استاندار تهران با تاکید بر شرایط قرمز کرونایی و لزوم دورکاری کارکنان ادارات و صرفه‌جویی در مصرف انرژی از هشدار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی خبر داد. از آن‌ها خواسته شده است، از ژنراتور برای مصارف خود کمک بگیرند.

    
عکس از آرشیو

عکس از آرشیو

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران، با تاکید بر ضرورت صرفه‌‌جویی در مصرف برق دستگاه‌ها و ادارات دولتی، یادآور شده که ۷۰ درصد کارکنان باید دورکاری کنند.

غلامرضا عباس پاشا گفت که ساعات کاری ادارات از ۷ صبح تا ۱۳ است و در صورت بی‌توجهی به مصرف برق ادارات، برق مصارف خانگی قطع خواهد شد. او از اخطار قطع برق به ۲۲۲ دستگاه دولتی خاطی خبر داد.

خبرگزاری ایسنا روز جعه ۸ مرداد ( ۳۰ ژوئیه) به نقل از عباس پاشا نوشت: «به ۲۲۲ دستگاه دولتی که الزامات الگوی مصرف برق را رعایت نمی‌کردند اخطار قطع برق داده شده و در صورت تداوم برق آنها قطع می‌شود.»

از دستگاه‌های دولتی خواسته شده که از ژنراتور برای مصارف خود کمک بگیرند.

ایران برای مصرف خود به ۶۴ هزارمگا‌وات برق احتیاج دارد، در حالی که تولید فعلی این کشور در حدود ۵۳ هزار مگاوات است. سخنگوی صنعت برق ایران پیش‌تر گفته که خاموشی‌ها تا پایان شهریور ادامه خواهند داشت.

تداوم خاموشی‌ها در دمای ۴۰ درجه تابستان زندگی شهروندان، گردش کار ادارات، بیمارستان‌ها و ترافیک را مختل کرده‌ و اعتراضات مردم به قطع مکرر برق در چند استان ایران با تجمعات و شعارهای ضد حکومتی همراه بوده است.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.