افزایش قیمت ارزهای خارجی در ایران؛ دلار آمریکا از مرز ۲۶ هزار تومان عبور کرد

چهارشنبه, 20ام مرداد, 1400
اندازه قلم متن

یک صرافی در بازار ارز تهران

یک صرافی در بازار ارز تهران. آرشیو

همچنین، به گزارش بن بست، روز سه شنبه تا ساعت ۵ عصر به وقت تهران هر یورو به قیمت ۳۰ هزار و ۸۸۵ تومان و هر پوند به قیمت ۳۶ هزار و ۵۱۰ تومان فروخته شد.

خبرگزاری  جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، افزایش قیمت ارزهای خارجی را تایید کرده اما قیمت هر دلار آمریکا را کمتر از ۲۶ هزار تومان عنوان کرده است.

وبسایت تجارت نیوز دلیل اصلی افزایش قیمت دلار آمریکا را «افزایش تقاضای حواله‌ای» عنوان کرده است.

در عین حال، به عقیده برخی کارشناسان، ابهام در مورد تمایل ایران برای بازگشت به مذاکرات احیای برجام که می تواند وضعیت تحریم های نفتی و مالی ایران و در نتیجه چشم انداز منابع مالی دولت را روشن کند، در تلاطم های اخیر بازار ارز در ایران تاثیر داشته است.

خبرگزاری بلومبرگ با انتشار گزارشی نوشته است با توجه به اینکه از سرگیری مذاکرات وین فعلاً در هاله‌ای از ابهام است، مقامات آمریکایی سرگرم بررسی گزینه‌های مختلف هستند. بلومبرگ، به نقل از منابعی که از آنها نام نبرده اما در جریان این مسئله هستند، یکی از گزینه‌های احتمالی این است که شمار معدودی از تحریم‌ها علیه ایران در ازاء متوقف شدن حساس ترین فعالیت هسته‌ای ایران لغو شود

این خبرگزاری از کارشناسان نقل کرده است که اگر فشار تحریم‌ها کم شود ایران می‌تواند ظرف چند ماه تولید نفت خود را به یک میلیون بشکه در روز برساند.

از: صدای آمریکا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.