“م.ذ” پس از ٨ هزار میلیارد تومان اختلاس، از زندان آزاد شد و ۵٠٠ میلیون دلار اختلاس نفتی کرد

دوشنبه, 1ام آذر, 1400
اندازه قلم متن
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی.
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی. © .

یک جوان سی و هفت ساله که خبرگزاری “فارس” از او تحت عنوان “م.ذ.” یاد کرده و  به جرم هشت هزار میلیارد تومان “خالی‌فروشی” به زندان محکوم شده بود، پس از چند ماه از زندان بیرون آمده و این بار به بهانۀ دور زدن تحریم‌های نفتی  پانصد میلیون دلار از شرکت دولتی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اختلاس کرده است.

تبلیغ بازرگانی
 

“فارس” نوشته است : “م.ذ” بعد از فروش محموله های بنزین قاچاق این پول را به این شرکت بازنگردانده است.

“فارس” تصریح کرده است که “م.ذ.” با “همراهی یک جریان خاص” از زندان آزاد شده است. او دارای سه شرکت خصوصی است و در سال ٩٧ به جرم “خالی‌فروشی و سلف فروشی در سامانۀ نیما به بیش از ششصد واحد تولیدی” با یک میلیارد درهم جریمۀ نقدی و به اتهام “اخلال در نظام اقتصادی” کشور زندانی شد.

با این حال، به نوشتۀ خبرگزاری “فارس” “م.ذ” پس از ده ماه از زندان آزاد شد – معلوم نیست چرا و چگونه – و “توانست با استفاده از رانت دولتی به بهانۀ فروش محموله‌های بنزین کشور پانصد میلیون دلار با شرکت دولتی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی  قرارداد امضاء کند”. با این حال، به نوشتۀ “فارس”، “م.ذ.” پس از فروش محموله‌های بنزین “مبلغ دریافتی را به این شرکت بازنگرداند” و آخر سر هم شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی شکایتی را علیه او تسلیم دادگاه کرد.    

از: ار اف ای 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.