صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

جمعه, 5ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – یک متهم توسط دادگاه کیفری یک استان تهران از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه شرق، یک متهم در تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از یک‌سال‌و‌نیم قبل به‌دنبال ‌کشته‌شدن مرد جوانی به نام شاهین در ورامین آغاز شد.

شواهد نشان می‌داد این مرد توسط یکی از همسایگان خود به نام عرفان با شلیک گلوله به سرش زخمی و به بیمارستان منتقل شده و نهایتا و به‌خاطر شدت جراحات جان خود را از دست داده است.

جسد مقتول با دستور قضائی به پزشکی قانونی منتقل شد و سپس مأموران پلیس متهم را بازداشت کردند. متهم به درگیری با مرد همسایه اعتراف کرد و در نهایت در شعبه ۱۱ دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست اعدام را مطرح کردند. وکیل آنها گفت: اگرچه متهم با تفنگ ساچمه‌ای شلیک کرده اما ترکش‌های ساچمه در جمجمه مقتول پخش و منجر به مرگ وی شده است، از این‌رو برای متهم تقاضای اعدام دارم.

سپس عرفان در جایگاه متهم ایستاد و در دفاع از خود گفت: شاهین در همسایگی ما زندگی می‌کرد و سال‌ها بود او را می‌شناختیم. مدت‌ها بود او از برق ملک ما استفاده می‌کرد و هرگز پول قبض را نمی‌داد. آخرین‌بار وقتی مبلغ قبض زیاد آمد، سر همین موضوع با او درگیر شدیم و من و برادرم کابل‌های برق را قطع کردیم. ما به شاهین گفتیم دیگر اجازه ندارد از برق ملک ما استفاده کند. همین موضوع موجب دعوای ما شد. او قبول نمی‌کرد خودش برای خودش برق بگیرد و بر سر توافق اولیه که کرده بودیم هم نبود. ما توافق کرده بودیم پول برق را نصف کنیم اما هر بار شاهین بهانه‌ای می‌آورد.

متهم ادامه داد: یک‌ هفته قبل از کشته‌شدن شاهین یک نفر که کلاهی سیاه روی صورتش کشیده بود مقابل ملک ما آمد و با اسلحه شروع به تیراندازی به سمت من و برادرم کرد، اما گلوله‌ای به ما برخورد نکرد. من مطمئن بودم مردی که صورتش را پوشانده بود، شاهین بود و می‌خواست من و برادرم را بکشد.

متهم در تشریح جزئیات این واقعه اضافه کرد: یک‌ هفته بعد از آن ماجرا اسلحه ساچمه‌ای را برداشتم و برای ترساندن شاهین مقابل خانه‌اش رفتم. من فقط یک تیر به سمت او شلیک کردم اما ناخواسته تیر به سر او برخورد کرد و موجب مرگش شد. من واقعا قصد کشتن او را نداشتم و پشیمان هستم.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و متهم را به اعدام محکوم کردند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.