سرکوب اعتراض‌های اصفهان؛ قدیانی: خامنه‌ای مسئول اصلی فاجعه است

دوشنبه, 8ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی، در واکنش به سرکوب اعتراض‌های اخیر مردم اصفهان در بیانیه‌ای رهبر جمهوری اسلامی را «مسئول اصلی» این ماجرا دانسته است و نوشته است: «مدیریتی که در این کشور اعمال می‌شود مدیریت تخریب و ویرانگری است، مدیریت غارت و تاراج است».

او حکومت ایران را «نظام استبداد دینی» با «ماهیت ضد مردمی، خشن و سرکوبگر» توصیف کرده و نوشته است: «حاکمیت استبدادی خوب می‌داند که آتش اعتراضات خاموش شدنی نیست».

آقای قدیانی که سابقه چندین بار بازداشت و زندان دارد، در سال‌های گذشته در نامه‌ها و بیانیه‌های متعددی رهبر جمهوری اسلامی را خطاب قرار داده است. او در بیانیه قبلی خود که مرداد ماه امسال صادر کرد، علی خامنه‌ای را متهم کرد که «کرونا را تبدیل به آلت قتاله‌ای علیه مردم ایران کرده» و «مقصر و مسئول اصلی» بحران است.

این فعال سیاسی در بیانیه تازه خود حکومت رهبر جمهوری اسلامی را «غیرقانونی، نامشروع و غاصبانه» خوانده و نوشته است فجایعی مانند بحران‌های محیط زیستی «نتیجه‌ مدیریت و سلطه همه جانبه علی خامنه‌ای بر تمامی نهادها، ارگان‌ها اعم از مجلس، دولت، قوه قضاییه، نیروهای مسلح و… است».

اعتراض‌های اخیر مردم اصفهان به بحران آب در این استان که با حضور گسترده کشاورزان همراه بود، دو روز پیش با سرکوب گسترده نیروهای امنیتی و بازداشت معترضان مواجه شد.

بر اساس گزارش‌های تازه، دست‌کم «۲۱۴ نفر از معترضان» توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند و «۳۰ نفر از معترضان» که از ناحیه چشم مصدوم شده‌اند، در بیمارستان بستری هستند.

بر اساس ویدیوها و تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، نیروهای امنیتی به سوی معترضان گلوله‌های ساچمه‌ای شلیک و گاز اشک‌آور پرتاب کردند و تصاویر زیادی از مجروح شدن مردم منتشر شده است.

هم‌زمان با تایید مجروح شدن برخی معترضان از ناحیه چشم به دلیل اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای، کاربران شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که آمار جراحی‌های پارگی چشم در برخی بیمارستان‌های اصفهان افزایش قابل توجهی یافته است.

در طول دو روز گذشته همچنین تصاویر متعددی از اصابت تعداد زیادی از گلوله‌های ساچمه‌ای به بدن و چشم و صورت افراد معترض در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال نیز روز گذشته دو تصویر رادیوگرافی منتشر کرد که نشان‌دهنده اصابت ده‌ها ساچمه به صورت معترضان بود.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.