محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی از تخلفات ارزی بانک های ایران خبر داد

یکشنبه, ۷ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

رییس بانک مرکزی جمهوری اسلامی از تخلف بانک های ایران در فروش ارزهای دولتی خبر داده است، با این حال وی گفته که قصد ندارد قضیه را بیش از این باز کند. 
امروز بیست و دومین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی دولت جمهوری اسلامی با موضوع نظارت بانکی و سیاست های احتیاطی در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما آغاز شد.
در این همایش و حاشیه های آن نظرهایی از سوی محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی و همچنین شمس الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، مطرح شد که در برخی از موارد تناقض هایی را در سیاست های اقتصادی دولت نشان می دهد.
همچنین رئیس کل بانک مرکزی در این همایش، به تخلف بانک‌ها در فروش ارز دولتی اشاره کرده، اما گفته که نمی خواهد قضیه را بیش از این باز کند.
بهمنی افزوده است: افرادی که به سیستم بانکی کشور انتقاد کرده و هر از گاهی با اظهارات ناکارآمد و کارشناسی نشده موجب ایجاد التهاب در شبکه بانکی کشور می شوند، در برخی موارد ثبات مالی و سیاست گذاری در این سیستم را تحت شعاع قرار می دهند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در حاشیه این همایش از مدیریت بازار ارز از سوی دولت پس از مذاکرات بغداد خبر داده و گفته است: بازار ارز را مدیریت می کنیم.
این در حالی است که رییس بانک مرکزی گفته که «نباید انتظار داشته باشیم که قیمت دلار ثابت بماند.»

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.