افشاگری جدید درباره رضا ضراب، رفیق بابک زنجانی در امریکا

یکشنبه, 21ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

zarrab_121021.jpgطبق تحقیق چندین رسانه از جمله روزنامه میامی هرالد آمریکا، رضا ضراب تاجر ایرانی‌تبار ترکیه‌ای که در پولشویی به نفع ایران دست داشته و با ۱۳۰ سال زندان مواجه است سال ۲۰۱۷ پذیرفت در دادگاه‌های آمریکا شهادت دهد و اکنون با اجازه دولت آمریکا با هویتی جعلی در میامی زندگی مرفهی دارد

***

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رضا ضراب تاجر ایرانی-ترکیه ای که در سال ۲۰۱۶ در آمریکا به دلیل کمک به دور زدن تحریم های ایران بازداشت شده بود و تقاضای ۱۳۰ سال حبس از سوی دادستانی آمریکا برای او شده بود، با اعتراف به راههای دور زدن تحریم ها از زندان آزاد شد.

دادستانی آمریکا ضراب و چند نفر دیگر را متهم کرده بود که بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ میلادی به ایران کمک کرده‌اند تا با جابه‌جا کردن صدها میلیون دلار، تحریم‌های آمریکا را دور بزند.

در میان ۹ نفری که در این پرونده متهم شده‌اند، فقط رضا ضراب و محمد هاکان آتیلا، از مدیران هالک بانک ترکیه در بازداشت بودند که هاکان آتیلا نیز دو سال پیش آزاد شد و به ترکیه بازگشت.

آتیلا به اتهاماتی همچون «دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران»، «مشارکت در فریب آمریکا»، «فریب بانک‌های آمریکا» و «مشارکت در پولشویی» به ۳۲ ماه حبس محکوم شده بود که پس از پایان دوره محکومیتش به ترکیه بازگشت.

1400091712275535324227694.jpgوی در حال حاضر با نام مستعار آرون گلد اسمیت در میامی آمریکا مشغول کار و زندگی است.

z3.jpgاو در شبکه های اجتماعی از نام ریچارد فراری استفاده‌ می کند

ضراب که در ماه جولای برای اولین بار در میامی دیده شده که به خانه مجلل خود در یک برج گران قیمت، به ارزش ۳٫۶ میلیون دلار رفته است.

z2.jpgوی در حال حاضر با راه اندازی یک مرکز تربیت اسب به کار آموزش سوار کاری و تربیت اسب مشغول است. این مزرعه اسب به قیمت ۱٫۲ میلیون دلار خریداری شده که تنها یکی از اسبهای آن به ارزش ۳۰۰ هزار دلار است.

از: گویا

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.