در تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی عنوان شد: نظام در تهران به بن‌بست رسیده و چاره‌ کار را در سرکوب مردم جستجو می‌کند

یکشنبه, 25ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی در مقابل کاخ سفید- یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

صدای آمریکا

گروهی از ایرانیان خواستار براندازی جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه با تجمع در برابر کاخ سفید، ضمن ابراز همبستگی با مردم معترض به وضعیت معیشتی در ایران، حمایت خود را از مطالبات مدنی و اعتراضات جاری اعلام کردند.

در این تجمع که به همت سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی از جمله گروه‌های همسو با شورای ملی مقاومت ایران، برگزار شد، اسکندر فیلابی قهرمان پیشین کشتی و مسئول کمیسیون ورزشی شورای ملی مقاومت، در سخنانی گفت که «مردمی که آب، نان و آزادی ندارند قیام کرده‌اند و حقوقشان را می خواهند.»

فیلابی با اشاره به کاهش تحمل عمومی مردم ایران در برابر فشارهای روزافزون اقتصادی گفت: «رژیم پول مملکت را خرج اقدامات تروریستی می‌کند و مردم دیگر نمی‌توانند آرام بگیرند.»

تجمع سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی در برابر کاخ سفید

در این تجمع، سیما طباطبایی از هیئت مدیره سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی در ایالت ویرجینا با اشاره به اظهارات رهبر مقاومت، مسعود رجوی، گفت که «بعد از کرونا، خامنه‌ای و رئیسی می‌خواهند قتل‌عام کنند.»

این عضو سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی همچنین با اشاره به سخنان مریم رجوی رئیس شورای ملی مقاومت هم گفت که «استمرار اعتراض‌ها با شعارهای مرگ بر خامنه ای و مرگ بر رئیسی و مقاومت در برابر پاسداران و بسیجیان طلیعه پیروزی نهایی بر رژیم غارت و جنایت آخوندها را نوید می‌دهد.»

رامش سپهرراد، سخنگوی سازمان جوامع ایرانیان آمریکایی، هدف از حضور در برابر کاخ سفید را رساندن صدای مردم ایران به دولت آمریکا عنوان کرد. او در گفت‌وگو با صدای آمریکا ابراز امیدواری کرد واشنگتن با اعتراضات مردمی در ایران همراه شود.

دور جدید اعتراضات سراسری که از هشت روز پیش در چند شهر استان خوزستان آغاز شده‌است با وجود فضای سنگین امنیتی و سرکوب توسط نیروهای یگان ویژه و لباس‌شخصی‌ها تاکنون دست‌کم به ۲۱ شهر در هشت استان تسری یافته است.

نیروها و تجهیزات پرشمار یگان ویژه در مناطق مختلف کشور مستقر شده‌اند و مقامات امنیتی و انتظامی با شدت با معترضان برخورد کرده‌اند.

ویدئوهایی که تاکنون از این اعتراضات منتشر شده است نشان می‌دهد ماموران امنیتی در برخی موارد با شلیک گاز اشک‌آور و استفاده از باتوم سعی در متفرق کردن مردم داشته‌اند. در بسیاری از این ویدئوها نیز صدای تیراندازی شنیده می‌شود درحالیکه مشخص نیست که آیا شلیک‌ها تیرهوایی است یا به سمت معترضان نشانه رفته شده است.

صدای آمریکا نمی‌تواند به طور مستقل این گزارش‌ها را تایید کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.