طرح سهمیه‌بندی خرید نان با کارت در قزوین به اجرا درآمد

شنبه, 7ام خرداد, 1401
اندازه قلم متن

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفته است: «فروش نان با کارتخوان‌های هوشمند در نانوایی‌های قزوین به عنوان دومین استان به شکل آزمایشی (پایلوت) کلید خورد.»

به گزارش «رکنا»، «مجید رحمانی» امروز شنبه اظهار داشت: «پس از اجرای این طرح در زنجان، قزوین دومین استان کشور به شمار می‌رود که این طرح در آن عملیاتی شده است.»

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح، نرخ نان هیچ تغییری پیدا نکرده و با همان قیمت‌های قبلی عرضه می‌شود، اظهار داشت: «در قالب این طرح، شهروندان باید برای خرید نان از کارت‌های بانکی خود استفاده کنند و امکان پرداخت وجه نقد وجود ندارد.»

او گفت: «در قالب این طرح که در راستای اصلاحات مربوط به یارانه‌ها انجام شده است، نانوایان آرد را با نرخ آزاد تهیه و خریداری می‌کنند و مابه التفاوت هزینه آن به ازای خریدی که مردم از آن‌ها داشته اند، از سوی دولت به حساب نانوایی‌ها واریز می‌شود.»

معاون توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با اجرای این طرح از قاچاق و فروش خارج از شبکه آرد جلوگیری می‌شود.

رحمانی با بیان اینکه زیرساخت‌های اجرای فروش هوشمند نان در قزوین فراهم شده است، افزود: در هفته اول اجرای این طرح نواقص و مشکلات احتمالی ارزیابی خواهد شد تا برای رفع آن‌ها اقدام شود.

بنابراین گزارش یک هزار و ۷۳۰ واحد نانوایی در استان قزوین فعالیت دارند. ماه گذشته پس از حذف ارز ترجیحی محصولاتی مانند آرد، قیمت بسیاری از فراورده‌های وابسته به آرد نظیر نان و ماکارونی افزایش شدیدی داشت. این موضوع منجر به اعتراضات گسترده‌ای در شهرهای مختلف ایران شده است.

از: ایران وایر 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.