رییس بنیاد شهید از اختلاس‌های گسترده در این بنیاد خبر داد

چهارشنبه, 1ام تیر, 1401
اندازه قلم متن
 

«امیرحسین قاضی زاده هاشمی» رییس بنیاد شهید گفته است: «هنوز ما حجم خساراتی را که وارد شده است و اختلاس‌هایی را که اتفاق افتاده است نمی‌دانیم. روز‌های گذشته مدیرعامل فعلی بانک دی، پیش من بود و گزارش می‌داد، فقط یکی از شرکت‌ها حدود ۵ هزار میلیارد تومان اختلاس انجام داده است.»

 رییس بنیاد شهید به خبرگزاری «تسنیم» گفته است که متأسفانه بنیاد شهید در این سال‌های اخیر هم  به آفت‌های زیادی گرفتار شده است، مثلاً یک گروه عمده‌ای از مدیران بانک دی دستگیر شدند و در زندان هستند.

قاضی زاده هاشمی  افزود: «هنوز ما حجم خساراتی را که وارد شده است و اختلاس‌هایی را که اتفاق افتاده است نمی‌دانیم. روز‌های گذشته مدیرعامل فعلی بانک دی، پیش من بود و گزارش می‌داد، فقط یکی از شرکت‌ها حدود ۵ هزار میلیارد تومان اختلاس انجام داده است، می‌گفت آن‌قدر این موضوع بزرگ بوده است که دیگر ما از دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی خواستیم بیایند، ورود کنند و موضوع را بررسی کنند. »

قاضی‌زاده اضافه کرده است که: «این فقط یک نمونه از بانک دی بود، حالا همین مسائل در مجموعۀ کوثر یا در مجموعۀ صندوق ذخیره شاهد و جا‌های مختلفی که اخبارش هر از چند گاهی به گوش می‌رسد، هم تا حدی وجود دارد، در حالی که این مجموعۀ انقلابی، مقدس و وابسته به شهدا، باید پاک‌ترین و تمیزترین سازمان باشد.»

موضوع فساد و اختلاس در دستگاه‌های مختلف جمهوری اسلامی موضوع تازه‌ای نیست و در بنیاد شهید هم اختلاس‌های بانک دی در سال‌های گذشته خبری شده بود اما صحبت از اختلاس گسترده در نهادهای وابسته به بنیاد شهید نظیر مجموعه هتل‌های کوثر توسط رئیس بنیاد شهید موضوع تازه‌ای است که قاضی‌زاده مطرح کرده است.

از: ایران وایر 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.