تیم ملی تکواندو زنان ایران قهرمان آسیا شد

دوشنبه, 6ام تیر, 1401
اندازه قلم متن

تیم ملی تکواندوی زنان ایران با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و یک نشان برنز عنوان قهرمانی ۲۰۲۲ آسیا را از آن خود کرد.    

تیم ملی تکواندو زنان ایران

تیم ملی تکواندو زنان ایران

تیم ملی تکواندو زنان ایران با دستیابی به مقام قهرمانی تکواندو ۲۰۲۲ آسیا، یک موفقیت تاریخی را برای ورزش ایران به ثبت رساند.

زنان ملی‌پوش ایران در پایان مسابقات قهرمانی تکواندوی زنان ۲۰۲۲ آسیا در مجموع با کسب ۳ مدال طلا، ۲ نقره و یک نشان برنز بر سکوی نخست قرار گرفتند.

تیم ملی تکواندوی زنان ایران در بیست و پنجمین دوره از رقابت‌های قهرمانی آسیا با درخشش ناهید کیانی (وزن ۵۳- کیلوگرم)، زهرا پوراسماعیل (وزن ۷۳- کیلوگرم) و اکرم خدا بنده (وزن ۷۳+ کیلوگرم)، سه مدال طلا را به خود اختصاص داد.

مبینا نعمت‌زاده (وزن ۴۹- کیلوگرم) و نسترن ولی‌زاده (وزن ۶۲- کیلوگرم) نیز برنده مدال نقره شدند و زهرا شیدایی (وزن ۵۷- کیلوگرم) هم موفق به کسب نشان برنز شد.

مینو مداح سرمربی تیم ملی تکواندو زنان ایران درباره موفقیت ملی‌پوشان ایران به رسانه‌های داخلی گفت: «باید بدانیم که این موفقیت‌ها تلاش کار تیمی بوده است. مسابقات قهرمانی آسیا نسبت به دوره قبلی خود از سطح کمی و کیفی بالایی برخوردار بود.»

مسابقات قهرمانی ۲۰۲۲ آسیا از روز جمعه ۲۴ تا ۲۷ ژوئن (۳ تا ۶ تیر) با میزبانی شهر چانچئون در کشور کره‌جنوبی برگزار شد. در این رقابت‌ها ۳۸۶ تکواندوکار از ۳۴ کشور حضور داشتند.

در جدول پایانی رده‌بندی تیمی، تیم‌های ملی کره‌جنوبی و چین در نیز جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.