بازداشت هستی امیری، فعال دانشجویی برای اجرای حکم یک سال زندان

یکشنبه, 9ام مرداد, 1401
اندازه قلم متن

انجمن دانشجویان متحد صبح امروز یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ از بازداشت هستی امیری، دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه علامه طباطبایی، در منزلش خبردادند.

انجمن دانشجویان متحد صبح امروز یکشنبه ۹ مرداد ۱۴۰۱ از بازداشت هستی امیری، دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه علامه طباطبایی، در منزل پدری‌اش خبردادند.

ضیا نبوی از فعالان دانشجویی . زندانی سیاسی سابق در حساب کاربری خود در توییتر ضمن تایید این خبر نوشته است که هستی امیری سه‌شنبه هفته گذشته ابلاغیه‌ای دریافت کرد که خلاف عرف معمول به او برای معرفی به دادگاه اجرای احکام یک روز فرصت داده شده بود.

این فعال دانشجویی در زمان مقرر شده به دادسرا مراجعه کرد اما « به علت عدم حضور قاضی» اجرای حکم به زمان دیگری موکول شد.

هستی امیری به مسئولان اجرای احکام گفته بود اگر امکان دارد بابت پیگیری امور پزشکی خود دو روز به او فرصت بدهند و پس از آن مجددا مراجعه خواهد کرد اما صبح امروز مامورانی که مدعی در دست داشتن حکم جلب سیار بودند، به منزل او رفته و اعلام کردند که باید برای گذراندن دوران محکومیت یک ساله خود او را به زندان اوین معرفی کنند.

هستی امیری به علت حضور در گردهمایی دانشجویان علامه طباطبایی تهران به مناسبت روز جهانی زنان در تاریخ ۸ مارس و انتشار مطالبی در ارتباط با لغو مجازات اعدام و دفاع از حق حیات در فضای مجازی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام، به یک‌سال حبس تعزیری و دوسال منع حضور در گردهمایی‌هایی دانشجویی( به غیر از کلاس‌های موظفی درسی) محکوم شده‌بود.

این دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی در آستانه‌ی اتمام نگارش و دفاع از پایان‌نامه‌ی خود بوده است.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.