مسیح علی‌نژاد: ابراهیم رئیسی یک قصاب است…حداقل به او ویزا ندهید

دوشنبه, 17ام مرداد, 1401
اندازه قلم متن

حواشی ، زندگی شخصی و عکسهای اینستاگرام مسیح علی نژاد

مسیح علینژاد

در پی بازداشت فردی مسلح که منزل مسیح علی‌نژاد در نیویورک را تحت نظر داشت، علی‌نژاد در گفتگویی تلویزیونی، تجربه خود را در برنامه «یکشنبه شب در آمریکا با تری گودی» بازگو کرده و تاکید کرد که رژیم ایران، در این قضیه دست داشته است.

علینژاد، در این برنامه، به شبکه فاکس نیوز گفت : 

«صادقانه بگویم، سال گذشته، زمانی که اف‌بی‌آی طرح آدم‌ربایی را متوقف کرد، فکر می‌کردم در امان هستم و می‌توانم از آزادی بیان، اینجا در ایالات متحده آمریکا، استفاده کنم. اما چند روز پیش، وقتی اف‌بی‌آی به من گفت که این بار مردی را جلوی درب منزل من، با اسلحه پر، دستگیر کرده اند، شوکه شده بودم. زبانم بند آمده بود. باورم نمی شد که اینجا، در خاک آمریکا، رژیم ایران، مقامات آمریکایی را صرفاً به دلیل استفاده من از حق آزادی بیان، دو بار به چالش بکشد.»  

مسیح علی‌نژاد در ادامه، از دولت بایدن به دلیل تردید در محکوم کردن ایران در پی اقدام برای سوء قصد امسال و همچنین اقدام برای آدم ربایی سال گذشته، انتقاد کرد :

« من به عنوان یک شهروند ایالات متحده، در واقع منتظر بودم که دولت بایدن همان اولین بار، زمانی که اف‌بی‌آی طرح آدم ربایی را خنثی کرد، عکس الملی جدی نشان دهد. به این ترتیب رژیم ایران جرات پیدا نمیکرد تا بار دیگر دست به چنین اقدامی بزند.» 

پیش از این نیز، پلیس آمریکا، از خنثی کردن توطئه‌ای برای ربودن مسیح علی‌نژاد خبر داده بود. سال گذشته مأموران اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران قصد داشته‌اند با استفاده از یک قایق سریع السیر و کشتی مسیح علی‌نژاد را ابتدا به ونزوئلا، متحد اصلی جمهوری اسلامی در آمریکای لاتین برده و  از آنجا به ایران منتقل کنند.

مسیح علی‌نژاد می گوید:

«این بار زمانی که جیک سالیوان با من تماس گرفت، برخورد قوی تری نسبت به سال گذشته دیدم. چون او در واقع از ایران، جمهوری اسلامی ایران نام برد. به من گفت که این یک تماس از طرف پرزیدنت بایدن است و این بدان معناست که اکنون رییس جمهور امریکا از آنچه رژیم ایران با یک شهروند آمریکایی، در خاک ایالات متحده انجام می دهد، آگاه است.»

با این وجود، انتقاد علینژاد همچنان متوجه کاخ سفید است که قصد دارد برای هیئت ایرانی عازم ایالات متحده، ویزا صادر کند.

علی نژاد گفت : 

«من از دولت بایدن می‌خواهم همه دیپلمات‌های ایرانی را از خاک آمریکا بیرون کند تا روزی که پاسخگو باشند. آنها در حال مذاکره با جمهوری اسلامی هستند. آنها دارند ویزا می‌دهند. به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران. فقط فکرش را بکنید، ابراهیم رئیسی یک قصاب است…کمترین کار این است که به او ویزا ندهید.»

مأموران پلیس محله بروکلین نیویورک، ٣‬١ ژوئیه، مردی که سلاح کلاشنیکف به همراه داشت و مشغول پرسه زدن اطراف خانه مسیح علی‌نژاد و وارسی این خانه بود را دستگیر کردند.

نیویورک‌پست، هویت فرد بازداشت شده را خالد مهدی‌اف، جودوکار ۲۳ ساله اهل جمهوری آذربایجان ذکر کرده و گفته بود پلیس از درون خودروی این فرد، یک قبضه سلاح جنگی از نوع کی-۴۷ (کلاشنیکف) با خشاب پر و همچنین بیش از هزار دلار پول نقد و دو پلاک خودرو کشف کرده است.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.