یک نماینده مجلس: روز به روز از کمیت و کیفیت صنعت هواپیمایی ایران کاسته می‌شود

جمعه, 28ام مرداد, 1401
اندازه قلم متن

علیرضا پاک‌فطرت، نماینده شیراز در مجلس، گفت که «به دلیل تحریم‌ها» روز به روز از کمیت و کیفیت صنعت هواپیمایی ایران کاسته می‌شود. به گفته پاک‌فطرت این صنعت در ایران نه کیفیت دارد و نه کمیت.

او در مصاحبه با سایت رویداد ۲۴ تأکید کرد که تعداد هواپیما‌ها و پرواز‌های شرکت‌های هواپیمایی ایرانی مرتب کمتر می‌شود و خدمات‌دهی نیز نامناسب‌تر.

به گفته این نماینده مجلس، تأخیرها در پروازها هم هر روز بیشتر شده است.

پاک‌فطرت گفت که وزیر راه و شهرسازی بیشتر وقت خود را برای اجرای طرح تولید مسکن گذاشته و «یادش رفته که قسمتی از کار وزارت‌خانه، صنعت هوایی است.»

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس تأکید کرد که وزیر راه و شهرسازی باید با دور زدن تحریم‌ها و ایجاد شرایط برای سرمایه‌گذاران، هواپیماهای جدید فراهم کند.

او خواستار بازگشت به وضعیت سابق و جدا شدن دو بخش راه و مسکن و تبدیل این وزارت‌خانه به دو وزارتخانه شد.

در سال‌های گذشته گزارش‌های مختلفی درباره فرسوده بودن هواپیماها و تجهیزات ناوبری و فرودگاه‌های ایران منتشر شده است.

پس از توافق برجام تعدادی هواپیمای جدید وارد ناوگان هوایی ایران شد اما مشکلات در این صنعت همچنان پابرجا هستند و تشدید شده‌اند.

ماه گذشته در فرودگاه مشهد سه مورد ترکیدگی لاستیک هواپیما پس از فرود گزارش شد و خبرگزاری ایلنا دلیل این موضوع را رنگ‌آمیزی نشدن باند فرودگاه ذکر کرد.

در این ماه همچنین گزارش‌هایی درباره تأخیر در پروازهای خارجی ایرانی به دلیل مشکل سوخت‌رسانی در فرودگاه‌های خارجی به دلیل تحریم‌ها منتشر شد.

از جمله هشتم مرداد ماه خبری درباره تأخیر شش ساعته پرواز هواپیمای ایران‌ایر در مسیر رم-تهران به دلیل مشکل سوخت‌گیری اعلام شد.

در همین حال مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران، خبر داد که پروازهای ایران به مالزی به دلیل تحریم‌‌ سوخت‌رسانی از روز جمعه ۲۱ مرداد متوقف شد.

از: ایران اینترنشنال 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.