تشدید فقر مردم و افزایش بی وقفۀ بودجۀ سپاه، ارتش، زندان‌ها و وزارت اطلاعات

سه شنبه, 27ام دی, 1401
اندازه قلم متن

رژه سپاه پاسداران 

به گزارش تایمز، در حالی که بیش از نیمی از جمعیت ایران هم‌اکنون زیر خط فقر به سر می برد بودجۀ سپاه پاسداران در سال آینده حدود سی درصد یعنی معادل دست‌کم سه میلیارد دلار افزایش یافته است، هر چند به گفتۀ کارشناسان درآمد واقعی سپاه پاسداران به هفده میلیارد دلار بالغ می‌شود.

سپاه پاسداران که نقش کلیدی در سرکوب معترضان در ایران دارد، درآمدهای هنگفتی از محل فروش قاچاق نفت نیز به دست می‌آورد که بعضاً صرف گروه های تروریستی منطقه از جمله حزب الله لبنان و حوثی‌های یمن می‌شود.

همین گزارش می‌افزاید که بودجۀ ارتش جمهوری اسلامی نیز سی‌وشش درصد یعنی معادل یک میلیارد و دویست و بیست میلیون دلار در بودجۀ سال آینده افزایش یافته است. در این بودجه همچنین منابع وزارت اطلاعات حدود پانصد میلیون دلار یعنی معادل چهل‌وسه درصد رشد داشته است. بودجۀ زندان‌های کشور نیز با پنجاه‌وپنج درصد افزایش به میزان دویست و سی میلیون دلار رشد داشته است.

به گفتۀ مرکز آمار ایران نرخ تورم در این کشور به بالای پنجاه درصد رسیده و بیش از نیمی از جمعیت ایران هم‌اکنون زیر خط فقر زندگی می‌کند.

تایمز به نقل از کارشناسان نوشته است که با سوءاستفاده از تحریم‌ها چین نفت ایران را به نصف قیمت یعنی سی‌وهفت دلار در بشکه می‌خرد و در هر بشکه تنها هفت دلار سود نصیب جمهوری اسلامی می‌کند.

اگر چه جمهوری اسلامی صاحب دومین ذخایر گاز جهان است، اما، به دلیل نبود تکنولوژی قادر به بهره‌برداری از این ذخایر نیست، به همین خاطر در سرمای استثنایی زمستان حاضر حکومت اسلامی ناتوان از تأمین سوخت مورد نیاز مردم است. فقدان تکنولوژی حتی به شبکۀ توزیع گاز نیز آسیب رسانده به طوری که چهل درصد انرژی کشور از جمله برق در این شبکه نابود می‌شود. رفع این مشکل نیارمند چهل میلیارد دلار سرمایه‌گذاری و تکنولوژی غربی است که حکومت اسلامی فاقد آنها است.    


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.