گرانی مرغ منجر به قتل شد

سه شنبه, 13ام تیر, 1402
اندازه قلم متن

مرغ

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان چالوس از وقوع یک فقره قتل بر اثر مشاجره بر سر قیمت گوشت مرغ که منجر به قتل مرغ‌فروش شد، خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، گرانی مرغ این‌بار دامن شهروندان را گرفت و مشاجره بر سر قیمت مرغ منجر به از دست دادن جان یک نفر شد.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان چالوس از وقوع یک فقره قتل در بخش مرزن‌آباد چالوس خبر داد و گفت: این حادثه بر اثر مشاجره بر سر قیمت گوشت مرغ میان مسافر و فروشنده رخ داد که منجر به قتل مرغ‌فروش شد.

سرهنگ محسن سلیمانی افزود: به علت شدت جراحات ضربه‌های چاقو، فروشنده مرغ در دم جان باخت.

وی در تشریح جزئیات این حادثه اظهار کرد: خانواده این مسافر به قصد خریدن مرغ در یکی از مرغ‌فروشی‌های این منطقه مراجعه می‌کنند که جر و بحث بر سر قیمت مرغ بین فروشنده و خریدار اتفاق می‌افتد و مرد مسافر با چاقو به سمت و سوی فروشنده حمله‌ور و او را مجروح می‌کند.

جانشین فرماندهی انتظامی چالوس ادامه داد: فروشنده مرغ در حین اعزام و انتقال به بیمارستان متاسفانه به علت شدت جراحات فوت می کند و ماموران کلانتری ۱۳ بلافاصله در صحنه حاضر و قاتل را دستگیر می‌کنند.

سلیمانی افزود: متهم در بازجویی ها به ارتکاب این جرم اعتراف کرد و از شهروندان این منطقه انتظار می‌رود در مراودات اجتماعی سعه صدر داشته باشند و خشم خود را کنترل کنند و آستانه تحملشان را بالا ببرند تا خدای ناکرده با انجام رفتارهای مخاطره آمیز حادثه غیر قابل جبرانی برای کسی رخ ندهد.

بخش مرزن‌آباد چالوس با برخورداری بیش از ۱۰۰ روستا و یک نقطه شهری در مبادی ورودی جاده کندوان قرار دارد.

تجارت‌نیوز نیز امروز در گزارشی از مشکلات بازار و قیمت مرغ نوشته است: از هفته گذشته محله کشتارگاه یا همان میدان بهمن تهران که مرکز عرضه گوشت مرغ است به محلی برای باندهای مافیایی و دلالان این بازار تبدیل شده است.

به نظر می‌رسد مسئولان دولت کم‌کاری خود در حوزه نظارت و تنظیم بازار را تقصیر گروه‌هایی بیندازند که در بازار خودرو به مافیا لقب گرفته‌اند، حال به نظر می‌رسد فعالیت مافیای اقتصاد ایران که کسی هم آن‌ها را نمی‌شناسد به پس‌کوچه‌های کشتارگاه کشیده شده است.

اکنون در حالی مرغ با قیمت‌هایی در محدوده ۸۰ هزار تومان در کوچه پس‌کوچه‌های به دست خرده‌فروشان می‌رسد که دولت نرخ این محصول را برای مصرف‌کننده ۷۳ هزار تومان تعیین کرده است. اما با این وضعیت مصرف‌کنندگان هم برای خرید هر کیلو مرغ باید بیش از ۹۵ هزار تومان بپردازند.

البته نباید تمام تقصیر را متوجه تولیدکننده دانست؛ آن‌ها نیز نسبت به افزایش هزینه‌های تولید و حتی زیان‌دهی خود گلایه‌مند هستند.

منوچهر متکی، وزیر اسبق امور خارجه، که از حامیان ابراهیم رئیسی هم شناخته می‌شود، در مصاحبه‌ای که امروز با تجارت‌نیوز داشت، گفته: «اگر دولت در ماه‌های آینده تحول ملموسی در وضعیت اقتصادی مردم ایجاد نکند، حتماً با مشکل جدی روبه‌رو خواهد شد.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها: , ,

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.