یک نماینده مجلس ایران با تایید کمبود بنزین گفت که کشور در حال استفاده از «ذخایر استراتژیک» است

جمعه, 3ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

صف‌های طولانی پمپ‌بنزین‌ها در ایران چندین هفته است که به شایعاتی درباره افزایش احتمالی قیمت بنزین دامن زده است. در تازه‌ترین اظهار نظر در این باره، یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناترازی تولید و مصرف سوخت و استفاده از «ذخایر استراتژیک» گفته که این صف‌ها احتمالا تا آخر تابستان ادامه خواهد داشت. او با استناد به سخنان مقامات دولتی، افزایش قیمت بنزین در سال جاری را رد کرده اما تغییر قیمت سوخت در بودجه سال آینده را منتفی ندانسته است.

یک نماینده مجلس تایید کرد که صف‌های طولانی بنزین احتمالا تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.
یک نماینده مجلس تایید کرد که صف‌های طولانی بنزین احتمالا تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت. © AP

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به صف‌های طولانی در پمپ‌بنزین‌های کشور در چند هفته گذشته اعلام کرد که «ناترازی بنزین واقعیتی در کشور است». مصطفی نخعی افزود که تولید بنزین در ایران از میزان مصرف آن کمتر است.

موضوعی که به گفته وی باعث شده تا برای پاسخگویی به میزان مصرف کنونی سوخت از «ذخایر استراتژیک» کشور استفاده شود. مصطفی نخعی در گفتگویی با سایت خبری شفقنا که جمعه ۳ شهریور منتشر شد، تصریح کرد که استفاده از ذخایر استراتژیک کشور «نمی‌تواند ادامه‌دار باشد».

این نماینده مجلس درباره صف‌های طولانی بنزین اظهار کرد: «صف‌های طولانی بنزین به دلیل محدودیت‌هایی است که در سقف سوختگیری، بازه زمانی بین دو سوخت گیری و هم به دلیل محدودیت در کارت‌های سوخت جایگاه‌ها ایجاد شده است». او افزود که احتمالا این صف‌های طولانی تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.

مصطفی نخعی با استناد به صحبت‌های مسئولان دولتی گفت که قیمت بنزین در سال ۱۴۰۲ افزایش پیدا نخواهد کرد. او در پاسخ به پرسشی درباره نگرانی مردم از تکرار تجربه سال ۹۸ که قیمت سوخت به طور ناگهانی افزایس پیدا کرد، توضیح داد: « من مستند به صحبت‌های خود دولتمردان می گویم چیزی به عنوان افزایش قیمت بنزین برای ۱۴۰۲ اعمال نخواهد شد».

با این حال، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تغییر قیمت سوخت در سال آینده را منتفی نداشت و اعلام کرد که «باید دید دولت چه پیش‌بینی در بودجه خواهد داشت».

در هفته‌های گذشته با وجود تکذیب چندین باره افزایش قیمت بنزین توسط مسئولان جمهوری اسلامی، گزارش‌های رسانه‌های داخلی مبنی بر صف‌های طولانی در برابر جایگاه‌های سوخت در ایران نشانگر عدم اطمینان شهروندان به این اظهارات است.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.