فراخوان به تظاهرات در استکهلم در سالگرد جنبش زن زندگی آزادی

جمعه, 24ام شهریور, 1402
اندازه قلم متن

شنبه ۱۶ سپتامبر  ساعت ۱۵و ۳۰، میدان نورمالم ستوری

یک سال پس از ترور ژینا (مهسا) امینی می گذرد که خشم مردم منزجر از جمهوری اسلامی ایران را برانگیخت و منجر به جنبش زن-زندگی-آزادی در ایران شد. جنبشی که با وجود سرکوب خونین آن، به طرق مختلف ادامه یافت و اراده معطوف به تغییر مردم را به نمایش گذاشت.

ایرانیان به ویژه زنان و جوانان درهمه کشور در خط مقدم، نه تنها حجاب اجباری، بلکه تبعیض و بی عدالتی و کل نظام را هدف قرار اعتراضات خودقرار دادند.آنها به حمایت سوئد، اتحادیه اروپا و کل جهان نیاز دارند.ایرانیان خارج از کشور نیز به روش های گوناگون طی یک سال گذشته به حمایت از این مبارزات برآمدند.

“جمعیت پشتیبانی از مبارزات مردم ایران” با همکاری دیگر گروه های مستقل و مردمی همه ایرانیان و آزادیخواهان مقیم استکهلم را دعوت می کند روز شنبه ۱۶ سپتامبر راس ساعت ۱۵:۳۰ در در میدان نورمالمستوری استکهلم گردهم آیند تا بار دیگر نمایش شکوهمندی از همبستگی متکثر خود را به نمایش بگذارند.

 ما از سوئد می خواهیم کشتار و دستگیری هزاران معترض را به شدت محکوم کرده و از تمام توان دیپلماتیک و سیاسی خود برای جلوگیری از تلاش جمهوری اسلامی برای سرکوب خونین اعتراضات مردم حتی در سالگرد این جنبش استفاده کند.

در این تظاهرات، علاوه بر برنامه های هنری متنوع، شخصیت های فرهنگی و سیاسی سوئدی و ایرانی و از جمله نمایندگان احزاب گوناگون حضور خواهند داشت.از جمله سخنرانان عبارتنداز:

۱ یته گوته لوند نماینده پارلمانی حزب سوسیال دمکرات سوئد

۲ نوشی دادگستر رهبر حزب چپ سوئد

۳ پر بولوند سخنگوی حزب سبز سوئد

۴ دانیل ریاضت، نماینده پارلمانی حزب چپ سوئد

۵ امینه کاکاوابه، نماینده پیشین مستقل پارلمان سوئد

۶ مهرداد درویش پور، استاد دانشگاو سخنگوی جمعیت پشتیبانی از مبارزات مردم ایران

و….

برگزارکننده:”جمعیت پشتیبانی از مبارزات مردم ایران” ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۳


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.