خبرگزاری «فارس» از ادامه «بازپرسی» و وجود چهار متهم دیگر در پرونده «امیر تتلو» خبر داد 

دوشنبه, 11ام دی, 1402
اندازه قلم متن

امیرحسین مقصودلو، معروف به امیر تتلو

صدای آمریکا

یک خبرگزاری وابسته به نهادهای امنیتی در ایران به نقل از منبع خود از وجود چهار متهم دیگر در پرونده امیرحسین مقصودلو خبر داد و نوشت که پرونده «در مرحله بازپرسی است.»

خبرگزاری «فارس» امروز دوشنبه ۱۱ دی ماه در خبری به نقل از «منبع آگاه» امنیتی خود اتهامات وارد شده به «امیر تتلو» را «تولید و انتشار آثار مستهجن»، «دایر کردن سایت شرط بندی»، «ترغیب، تطمیع یا تهدید افراد برای دستیابی به محتویات مستهجن»، و «تحریک و ترغیب افراد به ارتکاب جرایم منافی عفت و انحرافات جنسی» اعلام کرد.

این اتهامات در حالی توسط رسانه‌های وابسته به حکومت مطرح می‌شود که هنوز مقامات قضایی اتهام یا اتهامات رسمی این خواننده پرحاشیه را اعلام نکرده‌اند.

در خبر منتشر شده نامی از دیگر متهمان این پرونده آورده نشده است. همچنین مشخص نیست که «تتلو» پس از بازداشت به مشاور حقوقی و وکیل انتخابی دسترسی دارد یا خیر.

هفته گذشته نیز رسانه‌ها در ایران انتشار خبر صدور قرار وثیقه برای «امیر تتلو» که در فضای مجازی منتشر شده بود را تکذیب کردند.

خبرگزاری «ایلنا» در همین رابطه نوشته بود «روز گذشته ادعایی در فضای مجازی منتشر شد که عنوان می‌کرد با برخی اعضای خانواده امیرحسین مقصودلو ملقب به تتلو تماس گرفته شده و عنوان شده است احتمال صدور قرار وثیقه برای او وجود دارد.»

برهمین اساس اعلام شده است که نتیجه پیگیری از روند تحقیقات پرونده تتلو نشان می‌دهد «ادعای صدور قرار وثیقه» احتمالی برای او کذب است.

در ادامه حاشیه‌های پرونده امیر تتلو، خبرگزاری «رکنا» نیز در گزارشی نوشت شنیده‌ها حکایت از این دارد که دو نفر از شاکیان تتلو خانواده ۲ دختر ایرانی هستند که «در ترکیه با تشویق و ترغیب تتلو اقدام به خودکشی کرده‌اند.»

در حال حاضر تتلو در بازداشت به سر می‌برد و پرونده او به ادعای رسانه‌های رسمی در ایران با اتهام «گسترش و ترویج فساد و فحشا» در دادسرای امنیت در حال رسیدگی است.

امیرحسین مقصودلو ملقب به «تتلو» ۱۵ آذرماه توسط پلیس ترکیه در مرز بازرگان تحویل ایران شد و با دستور قضایی بازداشت و پس از انجام کارهای اداری به تهران منتقل شد.

خبرگزاری صدا و سیما یکی از مهمترین اقدامات «تتلو» را «گسترش فساد و فحشا» و فراخوان برای حضور نوجوانان زیر ۱۸ سال در محل زندگی‌اش در استانبول اعلام کرده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.