محمد داوری جهت اجرای حکم حبس احضار شد

یکشنبه, 24ام دی, 1402
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – محمد داوری، فعال کارگری جهت اجرای حکم حبس به شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب شیراز احضار شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب این شهر به چهار سال و شش ماه حبس و مجازات های تکمیلی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد داوری جهت اجرای حکم حبس احضار شد.

بر اساس احضاریه ای که توسط شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب شیراز صادر و به آقای داوری ابلاغ شده است، از وی خواسته شده تا ظرف مهلت مقرر جهت اجرای حکم حبس خود را به مرجع قضایی مذکور معرفی کند.

محمد داوری اوایل آذرماه امسال توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی سید محمود ساداتی از بابت اتهام توهین به رهبری به سه سال حبس تعزیری، منع خروج از کشور با ابطال گذرنامه، منع فعالیت در فضای مجازی و اقامت اجباری در شهرستان بردسیر کرمان به مدت دو سال و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به نفع گروه های معاند در فضای مجازی به یک سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده داوری در رابطه با جزئیات روند دادگاه به هرانا گفته بود: “دادگاه در رابطه با طرح اتهام توهین به رهبری علیه متهم هیچ مصداقی را اعلام نکرد. همچنین بخش دیگری از پرونده وی از بابت اتهام نشر اکاذیب در دادگاه کیفری شیراز در حال بررسی است.”چپ

جلسه دادرسی به اتهامات محمد داوری در تاریخ بیست و هشتم آبان ماه امسال به صورت غیابی در این مرجع قضایی برگزار شده بود.

آقای داوری پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت را داشته است.

محمد داوری، متولد ۱۳۷۳ در استان کهگیلویه و بویراحمد دارای مدرک کارشناسی عمران دانشگاه آزاد یاسوج و دانشجوی مقطع کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه گلستان شیراز است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.