برخوردهای وحشیانه وغیر انسانی با زندانی سیاسی هموطن کرد زانیار مرادی

چهارشنبه, ۷ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” زندانی سیاسی زانیار مرادی که از ناراحتی حاد جسمی ماه ها است که رنج می برد روز گذشته به صورت صوری به بیمارستان منتقل شد ولی بدون اینکه او را تحت درمان قرار دهند به زندان برگردانده شد.
روز دوشنبه ۵ تیر ماه زندانی سیاسی زانیار مرادی با دست بند و پابند از زندان گوهردشت کرج به بیمارستان سینا منتقل شد.او که از ناراحتی حاد کمر درد شدیدا رنج می برد و از درد به سختی حرکت می کرد اما با بستن پابند و دست بند شرایط را بر او سخت تر کردند و بر شدت درد کمرش افزودند.
زندانی سیاسی زانیار مرادی هنگامی که جهت ویزیت به اتاق دکتر مراجعه میکرد همچنان با پابند و دست بند بود و حتی هنگام معاینات پزشکی در اتاق دکتر متخصص پاسدار بندها حضور داشتند و شرایط را برای زندانی و دکتر معالج سخت کرده بودند.پس از پایان معاینه، پزشک متخصص اعلام کرد که می باید برای تشخیص ناراحتی از وی ام. آر.آی گرفته شود. اما پاسدار بند همراه وی ممانعت می کرد و به پزشک متخصص می گفت الان ما وقت نداریم و برای زمان دیگری موکول شود.
پزشک متخصص به پاسداربند مربوطه گفت: مگر شما او را برای معاینه و درمان نیاورده اید؟ پس چرا اجازه درمان به وی نمی دهید! ولی با پافشاری پزشک از او معاینه به عمل آوردند و تشخیص داده شد که در اثر شکنجه ۲-تا از مهره های کمرش از جایگاه اصلی خود خارج شده است و نیاز به درمان فوری دارد . پزشک متخصص همچنین ضرباتی که به دستگاه تناسلی وی وارد شده است و باعث آسیب رسانی جدی به بیضه های وی شده است اعلام کرد که او باید تحت عمل جراحی قرار گیرد و نباید به زندان بازگردانده شود.اما علیرغم تاکیدات پزشک متخصص برای بستری شدن، پاسدار همراه مانع بستری شدن وی گردید و او را به زندان بازگرداند.
پاسداربندی که روز گذشته زندانی سیاسی زانیار مرادی را تحت فشارهای غیر انسانی و برخوردهای وحشیانه قرار داد پاسداری بنام پرهام صفری می باشد.این پاسداربند از ۶ صبح تا ۶ بعد ظهر زندانی سیاسی زانیار مرادی را از خوردن غذا و نوشیدن آب محروم کرد.
یکی از شیوه های ضد بشری و فریبکارانۀ بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه آخوند علی خامنه ای که اخیرا بکار می برند بردن زندانی به بیمارستان و بدون درمان وی دوباره او را به زندان بازگرداند و از این طریق سعی دارند فشارها و اعتراضات بین المللی در رابطه با عدم درمان زندانیان سیاسی را کاهش دهند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،انتقال فریبکارانه و غیر انسانی با دست بند و پابند و به مدت ۱۲ ساعت بدون غذا و آب نگه داشتن این زندانی سیاسی و همچنین عدم درمان وی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستارواکنش نسبت به جنایتهایی که رژیم ولی فقیه علی خامنه ای در زندانهایش مرتکب می شود می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۰۶ تیر ۱۳۹۱ برابر با ۲۶ ژوئن ۲۰۱۲


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.