جلسه فرماندهان سپاه و گروه‌های نیابتی در حاشیه تشییع رئیسی

پنجشنبه, 3ام خرداد, 1403
اندازه قلم متن

فرماندهان ارشد سپاه پاسداران با رهبران گروه‌های نیابتی وابسته به جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مراسم تشییع جنازه رئیس‌جمهور و وزیر خارجه جمهوری اسلامی به تهران رفته‌اند دیدار کردند.

بنا بر گزارش خبرگزاری‌های ایران، فرماندهان ارشد سپاه پاسداران با رهبران گروه‌های نیابتی وابسته به جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در مراسم تشییع جنازه رئیس‌جمهور و وزیر خارجه جمهوری اسلامی به تهران رفته‌اند دیدار کردند.

«حسین سلامی»، فرمانده کل سپاه پاسداران، «اسماعیل قاآنی»، فرمانده نیروی قدس سپاه، در کنار سران گروه‌های شبه نظامی حماس، جهاد اسلامی فلسطین، معاون دبیرکل حزب‌الله، رهبری حوثی‌های یمن و سران گروه‌های شیعی عراق در این نشست شرکت کردند.

بر اساس گزارش مهر، در این جلسه «آخرین وضعیت سیاسی، اجتماعی و نظامی غزه» بررسی شد و «بر استمرار جهاد و مبارزه تا پیروزی کامل مقاومت فلسطین در غزه با مشارکت همه گروه‌ها و جبهه‌های مقاومت در منطقه تأکید شد.»

دیروز دوم خرداد نیز اسماعیل هنیه، مسئول دفتر سیاسی حماس در شروع مراسم تشییع رئیسی در دانشگاه تهرانی سخنرانی کرده بود. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، همچنین روز چهارشنبه در دیدار جداگانه با اسماعیل هنیه و هیئتی از سران حماس به آن‌ها گفت وعده تشکیل کشور فلسطین «از نهر تا بحر» و نابودی اسرائیل قابل تحقق است.

همزمان جنگ در غزه با وجود فشارهای بین‌المللی برای توقف درگیری، ادامه دارد. درگیری اسرائیل اما فقط در غزه نبوده است. گروه‌های شبه‌نظامی شیعه همراه با جمهوری اسلامی ایران در سراسر منطقه وارد درگیری با اسرئیل شده‌اند. حملات حوثی‌های یمن به کشتی‌های مرتبط به اسرائیل، حملات حزب‌الله لبنان و مقاومت اسلامی عراق به خاک اسرائیل و درگیری مستقیم میان ایران و اسرائیل، سبب دخالت ناتو و برخی کشورهای غربی در حمایت و دفاع از اسرائیل شد.

به نظر می‌رسد با مرگ ابراهیم رئیسی، جمهوری اسلامی می‌خواهد اینگونه وانمود کند که این اتفاق تاثیری بر حمایت جمهوری اسلامی از گروه‌های شبه نظامی نخواهد گذاشت.

از: ایران وایر

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.