نامه سندیکاهای بزرگ فرانسه به علی خامنه‌ای برای آزادی رضا شهابی

چهارشنبه, ۱۸ام تیر, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

shahabi

سازمان های بزرگ سندیکائی فرانسوی با ارسال دونامه به آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی و رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، ضمن حمایت از رضا شهابی نگرانی خود را از وخامت وضعیت سلامتی او اعلام داشته و خواستار آزادی فوری و معالجه او در فرانسه شده اند.

در نامه ،سازمان های سندیکائی فرانسوی “س اف د ت”، “س ژ ت”، “اف اس او”، “سولیدر” و”او ان اس آ” به آیت الله خامنه ای آمده است که وضعیت سلامتی رضا شهابی، عضو هیئت مدیره ی سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه که از ماه ژوئن ۲۰۱۰ به علت فعالیت برای احقاق حقوق کارگران زندانی است، نگرانی این مراکز سندیکایی فرانسه را موجب گردیده است.

با توجه به وخامت حال رضا شهابی و خطر فلج شدن نیمه چپ بدن او، سندیکاهای فرانسوی خواستار انتقال فوری او به بیمارستانی در خارج از زندان رجائی شهر و دسترسی وی به معالجات لازم شده اند.

این سندیکاهای فرانسوی خطاب به آیت الله خامنه ای نوشته اند:” با توجه به وخامت وضعیت شهابی، چنانچه مقامات دولت ایران قادر به تضمین معالجه شهابی در داخل ایران نمی باشند، سازمان های سندیکائی فرانسوی او را برای معالجه به فرانسه دعوت می کنند. در چنین موردی ما از مقامات دولت ایران می خواهیم که به او اجازه سفر به فرانسه را بدهند. ما سندیکاهای فرانسوی درمان وی در یک بیمارستان مناسب را تقبل خواهیم کرد.”

در نامه مشترک این مراکز بزرگ سندیکایی فرانسه به رضا شهابی آمده است:” ما نگران سلامت شما بوده، وضعیت سلامتی، اوضاع زندان و به ویژه شرایط غیرانسانی ای را که در آن به سر می برید با دقت پی می گیریم. وخامت سلامتی شما پس از ٣۵ روز اعتصاب غذا شدیدا ما را نگران کرده است.”

در ادامه نامه آمده است:” سلامت جسمانی شما شرط اولیه برای ادامه مبارزه جهت احقاق خواست های بر حق کارگران شرکت واحد است. اکنون، اعتصاب غذای شما زنگ خطر سلامتی شما را نزد افکار عمومی دنیا به صدا درآورده است.”
در پایان نامه مراکز سندیکایی فرانسه به رضا شهابی آمده است:” ما هم به نوبه خود به حمایت از پیکارتان برای کسب حقوق ابتدائی سندیکائی ادامه داده و از مقامات دولت ایران آزادی فوری را شما مطالبه می کنیم.”

یاد آور میشویم که در تاریخ اول ژوئن ۲۰۱۴ رضا شهابی از بخش ٣۵۰ زندان اوین در تهران به زندان رجائی شهر در کرج منتقل شده است. زندان اخیر، هم محل نگهداری زندانیان سیاسی است و هم بزهکاران عادی که افراد شرور و خشن در میان آن ها فراوانند. رضا شهابی از همان اولین روز انتقالش در اعتراض به این عمل برای چهارمین بار دست به اعتصاب غذا زده است و خواستار بازگشتش به زندان اوین است.
از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.