سونامی سرطان به ورزشکاران رسید

جمعه, ۱۰ام مرداد, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

hossein-madani

خبرآنلاین، عشوندی، فرهاد – سونامی سرطان حتی ورزشکاران را درنوردیده و این یعنی زنگ خطری که معصومه ابتکار از آن سخن می گفت به صدا در آمده است.

«حسین معدنی جاودانه شد» این تیتر را شاید بچه های سایت فدراسیون والیبال چند هفته ای بود آماده داشتند. از همان روزی که خبر ابتلایش به غده بدخیم سرطانی پانکراس را شنیدند. توده ای که با جراحی ابتدایی بدخیمتر شد و راه تنفسش را هم بست. حسین ۴۳ ساله که بیش از ۳ دهه عمر کوتاهش را در ورزش حرفه ای گذرانده بود هم با تمام چالاکی بدن حریف این بیماری نشد. مثل حجازی و مثل بابک معصومی حالا ورزشی ها قلب شان می تپد برای غلامحسین مظلومی و جواد رفوگر که با این درد بزرگ پنجه در پنجه انداخته اند.

سرطان و سونامی اش خیلی زودتر از آنچه پزشکان پیش بینی کرده بودند از راه رسیده. راه تنفس را بر ورزشکاران که مقاوم ترین بدن ها را میان همه مردم کشور دارند بسته. خطر در کمین نشسته خطری که ۲ سال قبل معصومه ابتکار رئیس فعلی سازمان محیط زیست و عضو وثت شورای شهر تهران درباره اش هشدار داده بود. درباره بنزین های آلوده و درباره پارازیت ها. دو بحرانی که هنوز در کمینند و می توانند باز قربانی بگیرند. حقیقتی که بعدتر در نتایج آزمایشگاهی و علمی انجام گرفته از سوی دولت جدید هم تائید شدند.

حسین رفت و شاید در این سال ها خیلی های دیگر هم به سان او اما بی صدا رفته باشند . شاید خیلی های دیگر هم در مرز ابتلا باشند. گشتن درباره مقصر و دادگاهی کردنش هم دردی دوا نمی کند اما کاش اراده ای باشد از دل دولت برای حل این بحران. برای پایان دادن به بحران بنزین ها و جایگزین کردن راهکاری فرهنگی به جای نشر پارازیت ها . وعده ای که عالی ترین مرد اجرایی کشور وعده داده برایش تلاش کند . این امید ما مردمی است که چشم به او داریم. تا شاید سرطان اینچنین ناگهان و به ناحق کودکان ، پدران ، برادران یا خواهران مان را به ناحق اسیر نکند .


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. با قلبی پرازاندوه ودرد همدردی خودرا با خانواده وبازماندگان وبستگان داغدارشادروان پهلوان حسین معدنی ابرازمیدارم برای روح پاکش ارامش ابدی وبرای بازماندگانش صبر وسلامتی وعمربا عزت خواهانم.اما پیرامون مرگ تاسفباراین جوان ورزشکارقبل ازهرچیزمیخواهم نوعی دیگرازتبعیض درمورد باندهای حاکم ودیگراقشاررا درحکومت جهل وجور وجنایت اخوندی اظهارکنم که طی سی وشش سال این پدیده شوم بارها شاهد بوده ایم تعدادی جوان حتی بخاطرعقرب گزیدگی جان خودرا ازدست داده اند اما اخوندهای مفتخوربالای نود سال را تحت نظربهترین پزشکان با امکانات خاص قرارداده ومیدهند که اخرین نمونه ملای مفلوک ومضری چون مهدوی کنی را مدتی با صرف هزینه های سرسام اورقصد زنده نگهداشتن انرا دارند اما مردان افتخارافرینی چون حسین معدنی بخاطر مشکلی جزئی درکیسه صفرا با بی درایتی مسئولین وبخش عمومی یک بیمارستان باید جانش را ازدست بدهد.ننگ ونفرین برحاکمان ضد ایرانی حکومت ولایت مطلقه فقیه.روحش شاد ویادش گرامی باد.