پیام کنگره دکتر غلامحسین صدیقی (کنگره چهارم) به زندانیان سیاسی ایران

پنجشنبه, 24ام اردیبهشت, 1394
اندازه قلم متن

logosazemanha

شما زندانیان سیاسی، کنشگرانی که به دلیل آزادی خواهی و عدالت جویی در عرصه‌های مختلف، بهترین سال‌های عمر خود را در زندان‌های جمهوری اسلامی می‌گذرانید، نماد مقاومت مردم ایران در برابر استبداد و خودکامگی هستید.

علی رغم امضاء اعلامیه جهانی حقوق بشر توسط ایران، ما شاهد نقض فاحش و آشکار حقوق اولیه انسانی توسط جمهوری اسلامی هستیم. ایران نسبت به جمعیت بالا‌ترین شمار اعدام در جهان را دارد. بازداشت‌های خودسرانه، گم شدن‌گاه و بیگاه فعالان مدنی، کارگری، قومی و مذهبی در ایران همچنان ادامه دارد. برگزاری دادگاه‌های فرمایشی به اتهامات واهی، بی‌توجهی به فرآیندهای قضایی مانند حق داشتن وکیل، تهدید، شکنجه، یورش‌های‌گاه و بیگاه ماموران امنیتی و اطلاعاتی و ضرب و شتم شما زندانیان، فراهم نکردن شرایط درمانی برای شما و زندان‌هایی بسیار نامناسب از لحاظ بهداشت، نمونه هائی از نقض ابتدائی‌ترین حقوق انسانی در ایران است.

شما در برابر رژیمی مقاومت می‌کنید که برای ادامه حیات ننگین خود از هیچ جنایتی ابا ندارد. اعدام محسن امیراصلانی زندانی عقیدتی نمونه‌ای از جنایات جمهوری اسلامی در برخورد به دگراندیشان بود. ستار بهشتی، وبلاگ نویس و فعال مدنی در زندان کشته شد و ناله‌های مادر زخم خوردهٔ او در خاطره ایرانیان نقش بسته است. بهاره هدایت، احمد زیدآبادی، محمد مظفری، آرش صادقی، آتنا فرقدانی، حکیمه شکری، نوید خانجانی، محمدرضا عالی پیام، رضا شهابی، شاهرخ زمانی، حسین رونقی ملکی، آیت الله بروجردی، خسرو و مسعود کردپور، مریم اکبری منفرد، زینب جلالیان، نگار حائری، فاران حسامی، آتنا دائمی در کنار بسیاری دیگر نماد مقاومت و بیداری مردم ایران در برابر حاکمیت تمامیت خواه، عقب مانده و غیر مشروع جمهوری اسلامی می‌باشند.

حقوق بشر یک پدیده عصر جدید است که رعایت آن با قوانین شرع که متعلق به اعصار گذشته و شامل مجازات‌های غیر انسانی معمول در آن اعصار است، همخوانی ندارد. رعایت این حقوق در یک حکومت ملی که بر اساس آزادی، دموکراسی و جدائی دین و ایدئولوژی از حکومت و قانون اساسی متکی بر اراده مردم استوار باشد، می‌سر می‌گردد.

ما نمایندگان کنگره دکتر غلامحسین صدیقی، کنگره چهارم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور، ضمن محکوم کردن جنایات حکومت علیه زندانیان سیاسی و عقیدتی از همه مدافعان حقوق بشر، سازمان ملل، دولت‏های دموکرات و نیروهای سیاسی مدافع حقوق بشر می‌‏خواهیم که با فشار بر حکومت ایران خواستار تغییر رفتار ضدانسانی رژیم با زندانیان و رعایت حقوق بشر در ایران شوند. ما بار دیگر بر لزوم مبارزه مشترک برای آزادی کلیه زندانیان سیاسی تاکید کرده و از آزادیخواهان خارج از کشور می‌خواهیم که کوشش‌های خود را برای آزادی زندانیان سیاسی همآهنگ‌تر و بدین ترتیب موثر‌تر سازند.

کنگره چهارم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
وین ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ برابر ۲ و ۳ مه ۲۰۱۵

انتشار از طرف:
روابط عمومی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
۲۴ اردیبهست ۱۳۹۴ برابر ۱۴ مه ۲۰۱۵
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info/


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.