ادعاهای من درآوردی محمد یزدی در مورد خامنه ای: آیت الله خامنه ای منصوب خدا و پیامبر است!

سه شنبه, 10ام شهریور, 1394
اندازه قلم متن

سایت ملیون ایران: در جمهوری اسلامی روزی نیست که  یکی از روحانیون حلقه قدرت حاکم با ادعای من درآوردی جدیدی حقوق و آزادی های مردم را با شدت بیشتری پایمال نکند و یا زیر سوال نبرد. اغلب اوقات این ادعاها منافع شخصی، چاپلوسی برای مراجع قدرت، یا حداقل به این منظور است که گوینده حضور خود را در صحنه  یادآوری کند. گاه اما ادعاها چنان در تضاد با خرد و عقل سالم است (مانند اینکه علی خامنه ای هنگام زائیده شدن از مادر “یا علی” میگفته است) که انسان از اینکه آنها تا این حد بی خردند که مردم را نادان تصور میکنند، تعجب میکند. ادعاهای اخیر آیت الله یزدی مبنی بر اینکه علی خامنه ای “منصوب خدا و پیامبر برای اعمال حکومت” بر ایرانیان است و اینکه در زمان حاکمیت فقیهی چون علی خامنه ای دیگر روحانیان حق دخالت در حکومت را ندارند ادعاهائی نیز در این رده است. نگاهی به اقدامات علی خامنه ای در دوران ولی فقیه شدنش و محمد یزدی رئیس مجلس خبرگان و … این سوال را مطرح میکند که این چه نظامی است که همواره نابخردترین افراد را روی کار می آورد؟

اصل خبر از ار اف ای را در زیر می خوانیم:

ناصر اعتمادی

آیت الله محمد یزدی، رییس مجلس خبرگان رهبری، در سخنان افتتاحیه هجدهمین نشست این مجلس که در محل قدیمی مجلس شورای اسلامی برگزاری شد، آیت الله علی خامنه ای را “فقیهی جامع الشرایط، زمان شناس، مدیر و مدبر” و به این عنوان “منصوب خدا و پیامبر برای اعمال حکومت” بر ایرانیان توصیف کرد و افزود: در زمان “بسط ید”، یعنی در زمان حاکمیت فقیهی همچون علی خامنه ای دیگر روحانیان حق دخالت در حکومت را ندارند.

در ادامۀ این استدلال، رییس مجلس خبرگان رهبری، دستورات آیت الله علی خامنه ای را همانند دستورات، بنیانگذار جمهوری اسلامی، آیت الله خمینی، “احکام الهی” و به این دلیل “دستورات حکومتی” توصیف کرد. رییس مجلس خبرگان رهبری در جای دیگری از سخنانش با “تصمیم” یا “حکومت شورایی” فقها نیز مخالفت کرد و آن را “منشاء اختلاف و جدال” در امر حکومت دینی دانست.

در ادامه، رییس مجلس خبرگان رهبری اجرای توافقنامۀ اتمی را مشروط به بررسی و تصویب این توافقنامه از سوی مجلس شورای اسلامی دانست و در عین حال تأکید کرد که نظارت شورای نگهبان بر دو انتخابات پیش رو همانند گذشته نظارت استصوابی است و چنین نظارتی از زمان نام نویسی تا اعلام نتایج اعمال خواهد شد. محمد یزدی در پایان با پیشنهاد وزارت کشور مبنی بر برگزاری الکترونیکی انتخابات نیز مخالفت کرد و گفت : “ما به دستگاه هایی که از خارج می خواهند وارد انتخابات شوند اطمینان نداریم و تا زمانی که نظر شورای نگهبان جلب نشود، دولت نمی تواند در کلانشهرها انتخابات الکترونیکی برگزار کند.”

از دورۀ محمد خاتمی تاکنون گرایش موسوم به “اصلاح طلب” حکومت اسلامی همواره خواستار برگزاری الکترونیکی انتخابات برای پیشگیری از وقوع تقلبات و تخلفات بوده که البته هر بار نیز با مخالفت جناح موسوم به “اصولگرای” جمهوری اسلامی مواجه شده است.

رییس مجلس خبرگان رهبری در پایان خطاب به رییس جمهوری، حسن روحانی، گفت که مبادا توافق اتمی به “تغییر سیاست خارجی جمهوری اسلامی در قبال آمریکا” منجر شود. آیت الله یزدی تأکید کرد که جمهوری اسلامی، آمریکا را همچنان “اولین دشمن خود می داند”. او گفت ایالات متحد آمریکا همچنان در پی تغییر رژیم در ایران است، چنانکه این هدف را امروز در سوریه دنبال می کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

۲ نظر

  1. توهم زده “حتما رییس خبرگان خداست و اعضا هم پیغمبرند . این دلقک ها مسابقه خ…. مالی دارن میدن هر روز یه حرف بی پایه ی حدید میزنن .

  2. تو از کجا خیرداری لابد تو هم جبرئیل بودی و تا حالا لو نمی دادی, مرتیکه دروغگو شکم باره