خجسته باد روز بنیاد حزب ملت ایران

پنجشنبه, 16ام شهریور, 1391
اندازه قلم متن

پاینده ایران

ای آفریدگارپاک
ترا پرستش می کنم و از تو یاری می جویم

خجسته باد روز بنیاد
حزب ملت ایران
“۶۵ سال مبارزه با استعمار و استبداد”

درگیرودار جنگ بین الملل دوم که همه بخشهای میهن زنجیر شده ما به اشغال ارتش های بیگانه در آمد و سه امپریالیسم روس و انگلیس و امریکا هر یک به گوشه ای از ایران دیرینه سال به یغماگری نشسته بودند در چنین هنگامه ای گروهی از جوانان میهن که از مدت ها پیش ستیزهایی با ویرانگری های اشغال گران داشته اند در شامگاه روز پانزدهم شهریور یکهزار و سیصد و بیست و شش با گرد هم آیی شورانگیزی ،سازمانی را که بعدا مکتب پان ایرانیست نامیده شد بنیاد نهادند.

پس از گذشت بیش ازچهار سال پیکار سرسختانه بر پراکنده گی هایی که دشمن در میان آنها افکنده بود چیره گشتند و برای برآوردن همه خواستهای تاریخی و اجتماعی ایرانیان در یکم آبانماه یکهزار و سیصد و سی “حزب ملت ایران” را پایه گذاری کردند. این حزب در ۶۵ سال گذشته همواره در شکست و پیروزی در میان مردم ایستاده و هیچ گاه صحنه مبارزه را ترک نکرده است. هم اکنون به پاس گذشت یک سال دیگر، خدای را سپاس می گوییم و در برابر او پیمان خود را تجدید می نماییم، کوشش ما به خاطر ساختن آنچه به آن ایمان داریم و در هم فرو ریختن تیرگی ها و تیره روزیها روز افزون می گردد و ایمان به پیروزی ملت روشنتر از دیروز در دلهایمان می درخشد.

“حزب ملت ایران” در شصت و پنجمین سالگرد روز بنیاد با گرامیداشت شهدای خود به ویژه “داریوش و پروانه فروهر” بر این باور است؛ استقلال ملی، آزادی فردی و اجتماعی وعدالت همگانی جز با برقراری سامانی مردم سالار دست یافتنی نیست و برای دستیابی آن و در شرایط حساس کنونی کشور که از هر سو مواجه با توطئه های بیگانه می باشد می بایست با هوشیاری به مبارزات آزادیخواهانه به خود سازی فکری و اخلاقی به دور از هر گونه خشونت تا پیروزی ادامه داد، باشد که در پرتو آن ایرانزمین یکپارچگی را باز یابد و جاودانه آزاد و آباد گردد.

و درود می فرستیم بر روان پاک یاران و همرزمانی که با ما بوده اند و روزهای خجسته بنیاد را گرامی می داشتند و اینک در چنین روزی یکی پس از دیگری دست از جهان شسته وبه خاک پاک میهن پیوسته اند.

گاه دردمندانه و گاه با چهره ای سرخ گون و خون آلود.بر همه آنان درود باد و روان پاکشان در مینوی ابدی با همه برگیزدگان حق هم آوا و هم آهنگ.

یادی می کنیم از نخستین شهید علیرضا رئیس و هموندان مبارز “حزب ملت ایران “خانم دکتر هما دارابی،مهندس شهلا شیخ الاسلامی،جواد تقی زاده، محمود گرگین،دکتر مهندس مهدی مویدی،دکتر قاسم بهزادی،اکبر اخوان ،رضا هاشمی،عباس میرعبدالباقی،هوشنگ طباطبایی کاشانی،محمد خالقی،جتبی ورشو کار،رضا امیدوار،مصطفی رضایی،حاج حسین لقایی،حاج اصغر لقایی،منوچهر مسعودی،امیر سلیمان عظیم ،دکتر جهانگیر عظیما و محمد حسین ختنی فر و دیگر یاران هم اندیش.

حزب ملت ایران
تهران ۱۵ شهریور ۱۳۹۱ خورشیدی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

۴ نظر

 1. نام رسمی‌ حزب ملت ایران تا سال ۱۳۴۰ “حزب ملت ایران بر بنیاد پان ایرانیسم” بود که از قلم افتاد.

  با پوزش و سپاس

  شاهین اروند

 2. دوستان گرامی
  اجازه دهید که اینجانب بعنوان یک هموند حزب پان ایرانیست از شما سپاسگزاری کنم. خدمت دوست عزیز پاکمهر عرض شود که حزب ملت ایران نه تنها حق دارد که از نشان و درفش پان ایرانیسم استفاده کند. بلکه کار بسیار نیکوه ای است که این کار را انجام میدهند. نهضت پان ایرانیسم دارای دو شاخه است: حزب پان ایرانیست و حزب ملت ایران که تا سال ۱۳۴۰ خورشیدی نام رسمی آن بود.

  بر عکس تبلیغات باد خواهان و دشمنان این دو حزب پس از ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ از هم جدا نشدند، بلکه در سال ۱۳۳۰ این انشعاب غم انگیز اتفاق افتاد، و دلیل آن نیز اختلاف شاه و مصدق یا اختلاف ایدیولوژی نبود، بلکه همانگونه که زنده یاد محسن پزشکپور بنیانگذار نهضت پان ایرانیسم در گفتگو با تارنمای ایرانشهر در ۲۴ دی ۱۳۸۹ گفت ” اختلاف ما، اختلافی نه آرمانی بلکه استراتژیک بود.

  ما برخلاف آنان (حزب ملت ایران) معتقد به براندازی نبودیم، بلکه در پی اصلاحات در رژیم پیشین بودیم. به نظر ما این کار شدنی بود ولی آنان چنین نمی‌اندیشدند. تاریخ درباره‌ی درستی یا نادرستی این باور داوری خواهد کرد.” ما امیدواریم که روزی شود که همه پان ایرانیست ها بت دیگر زیر یال سقف برای ایران مبارزه کنند.

  باز از شما سپاسگزارم و برای شما در سایت ملیون و همه ملی گرایان آرزوی پیروزی و بهروزی دارم.

  شاهین اروند

 3. خواننده گرامی
  مطلب شما را برای مسئولین حزب ملت ایران ارسال نمودیم تا پاسخ شما را بدهند.
  شرافت رسانه ای که شما در نوشته تان ذکر کرده اید، موردی ندارد و توهین به سایت ملیون ایران است که همواره کوشش نموده امانت در انتشار مطالب را رعایت کند. با وجود این نوشته شما را منتشر نمودیم.
  سایت ملیون ایران

 4. نشان حزب پان ایرانیست چه ربطی داره به حزب ملت ایران؟ دوما چند روز پیش ۶۵ مین سال بنیاد مکتب پان ایرانیست بود چرا از نام و سابقه پاک حزب پان ایرانیست به نفع خودتون سو استفاده میکنید این حزب ملت ایران کین کجان سرانشون کین؟ شرافت رسانه ای رو رعایت کنید بردارید پرچم گارد نظامی حزب پان ایرانیست رو از مطلب شما حتی به نام این حزب اشاره ای نکردین چرا از پرچمش استفاده کردین مگه حزب ملت ایران خودش نشان نداره؟ اگر یه حزب ملیگرا تو تاریخ صد سال اخیر ایران داشته باشم که پروندش پاکه همین پانایرانیستها هستند به حاشیه نمیرم نمیخوام تاریخ تاسیس وانشعاب وداریوس فروهر …رو باز کنم چون قصد این نیست که زخم های قدیمی رو روش نمک بپاشم اعتراضم به استفاده از نشان پانایرانیسته شرافت رسانه ای داشته باشید با سپاس پاینده ایران