ابراهیم نبوی: اندیشه های دفاعی

یکشنبه, 15ام آذر, 1394
اندازه قلم متن

ebrahim nabaviابراهیم نبوی
e.nabavi(at)roozonline.com

کلا پارانویا دو وجه دارد، یکی توهم توطئه است و دیگری توهم عظمت، از یک طرف موجودات پارانوئید فکر می کنند تمام دنیا سیخ شده که نفوذ کند در نهاد رهبری و هی رهبری دور خودش سیم خاردار می کشد که نکند کسی در او نفوذ کند، از طرف دیگر احساس عظمت است. طرف نشسته توی فلان کشور آسیای میانه کتابش را می فرستد با سفینه به فلان کره تا زمانی حقانیت اش بر همه جهانیان ثابت شود، آن یکی در فلان کشور آفریقایی نشسته، نصف مردم کشورش دارند از گرسنگی می میرند، نصف دیگرشان زیر درخت پی پی می کنند و دستشویی ندارند، بعد طرف احساس می کند هر روز صبح مستقیما با خدا جلسه دارد و طرفداران مشنگش هم فکر می کنند که تمام دنیا به وسیله همین ماکامبومومبا اداره می شود. به قول فردریک فورسایت نصف رهبران آفریقا خدا را با اسم کوچک صدا می کنند.

بعد هم افسانه سازی های عجیبی می کنند، خودشان می گویند و خودشان هم می خندند و عجب هم مردی هنرمندند، این برادر احمد امید یکی از همان هاست که اتفاقا رئیس اداره عقیدتی سیاسی دانشگاه مالک اشتر هم هست. ایشان فرموده: “امروز جهان به اندیشه های دفاعی رهبر جمهوری اسلامی نیاز دارد.” حالا اگر دو ماه قبل به خامنه ای یا همین آقای احمد امید می گفتی اندیشه های دفاعی رهبری چیست، می گفت حرف مفت نزن، رهبر ما اصلا اندیشه دفاعی ندارد، رهبر ما می گوید بهترین دفاع حمله است. شش ماه دیگر هم بگذرد، همین اندیشه های دفاعی رهبری تبدیل می شود به تفکرات عدالت جوی رهبر، یا اندیشه های ادبی رهبری. هی روی این بچه اسم های گنده گنده می گذارند که احساس خود کم بینی نکند.

بگو اصلا تا دو سال قبل اگر خاتمی و هاشمی و روحانی غیرت نکرده بودند و نیامده بودند سر انتخابات بایستند و مملکت را از وسط آتش در نیاورده بودند، این رهبری با خل بازیهای حمایتش از آن مشنگ کاهبردار مملکت را به فاک فنا داده بود و رفته بود، حالا باید رهبری را از ته فلان جوب در ولتای علیا کشف می کردیم، حالا همچه اندیشه دفاعی اندیشه دفاعی می کنند، انگار نه انگار هفت سال بهترین نیروهای مصلح این مملکت ایستادند تا ایران وسط جنگ نرود.

البته همین آقای احمد امید گفته: “امروز تفکر بسیجی ما در کشورهای عراق، سوریه و جنوب لبنان به کار برده می شود.” حالا فهمیدید چرا نصف عراق و دو سوم سوریه تحت اختیار حکومت شان نیست؟ بخاطر همین تفکر بسیجی است. همین الآن عربستان و ترکیه هم تفکر بسیجی به کار بگیرند در عرض دو ماه حکومت شان ساقط می شود می رود پی کارش. یعنی باید از این تفکر بسیجی ده تا کپی بگیریم پرت کنیم توی کشورهایی که دشمن ایران هستند، کلک شان کنده شود برود به زباله دانی تاریخ.

ویزای عربستان

من نمی فهمم این آمریکایی های عمگرا که هر کاری را با تکرار کردن یاد می گیرند، چرا این یکی را نمی فهمند. دیروز دولت عربستان اعلام کرده که عامل ترورهای سن برناردینوی کالیفرنیا همین سا ۲۰۱۴ از عربستان سعودی بازدید کرده و زنش را همان جا گذاشته توی ساکش آورده آمریکا، که دو تایی منفجر بشوند و دنیا را از شر خودشان راحت کنند. یعنی اگر پاسپورت تمام تروریست های پانزده سال اخیر در آمریکا را بررسی کنند، تروریست ها یا متولد عربستان بودند، یا مصر، یا پاکستان یا امارات، کلا به پنج تا نمی رسند. آن وقت به جای اینکه برای ورود و کار این تروریست ها مانع درست کنند، مانع ایرانی هایی می شوند که یا برای خوشگذرانی به آمریکا می روند، یا درس یا زندگی بهتر، اصلا ایرانی ممکن است ترور کند؟ اصلا ایرانی حال و حوصله این کارهای سخت و با دردسر را دارد. اصولا یک ایرانی به پنج دلیل با ترور و عملیات تروریستی مخالف است:

یک، باید کار با برنامه باشد و همینطوری نمی توان الکی رفت ترور کرد، ایرانی هم حوصله این سوسول بازیها را ندارد.

دو، تروریست انتحاری باید به یک چیزی اعتقاد داشته باشد، ایرانی ها هر شش ماه یک بار نظرشان عوض می شود، زن تروریست ایرانی هم تا برسد به شب عملیات یکهو دیدی شد فمینیست وسط کالیفرنیا لخت مادرزاد با خواهران اوکراینی اعلام همبستگی کرد.

سه، عملیات تروریستی پنهان کاری می خواهد، یک ایرانی اگر برای ترور هم بخواهد برود، اول به همه دوستان و فامیلش خبر می دهد، بعد هم استتوس می کند می گذارد توی فیسبوک، همه می فهمند. شما یک کودتا در ایران نام ببرید که از دو هفته قبلش لو نرفته باشد، اصلا ایرانی ها اهل مخفی کاری نیستند.

چهار، آدمی که مثل آب خوردن و به هیچ دلیلی فحش می دهد که ترور نمی کند، ترور کار آدمهای ضعیفی است که فحش دادن بلد نیستند. الآن شما یک استتوس بگذارید توی فیسبوک که امروز روز تولدم است. نیم ساعت بعد بیست تا کامنت می گذارند که « غلط کردی»، « تو گه خوردی به دنیا آمدی مزدور»، « ای خاک بر سر ما که تو به دنیا آمدی»، « به ما چه ربطی دارد که تو به دنیا آمدی، کاش مرده بودی.» طرف هم اصلا تو را نمی شناسد، ولی حال می کند به تو فحش بدهد. آدمی که بد است فحش بدهد که دیگر ترور نمی کند.

پنج، کلا کاری که به نتیجه برسد، مطمئنا کار ایرانی نیست، مگر اینکه آن ایرانی سالها بیرون ایران زندگی کرده باشد و اصلا زبان فارسی هم از یادش رفته باشد و حداقل پنج سال از آخرین قورمه سبزی، لواشک، آبگوشت، سوهان و سماورش گذشته باشد.

نتیجه گیری امنیتی: آمریکایی ها اگر فقط سفر اتباع سعودی را به اروپا و آمریکا و اتباع اروپا و آمریکا را به سعودی کنترل کنند، شصت درصد از ترورهای جهان کم می شود.

از: روزآنلاین


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.