به گفته باهنر تا پایان سال تورم ۴۰ درصدی

یکشنبه, 2ام مهر, 1391
اندازه قلم متن


محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین گفت: وضعیت امروز اقتصادی به عوامل متعددی بستگی دارد که ۵۰ درصد آن به متوجه تحریم ها و قطعنامه ها برعلیه ایران است و ۵۰ درصد آن داخلی است که حسن مدیریت و خردجمعی برطرف خواهد شد.

باهنر با بیان اینکه بودجه عادی کشور در فشار است گفت: دولت بودجه عمرانی را کم کرده و۳۰ درصد تقلیل داده و به ۶۰درصد رسانده و عمده علت آن این است که درآمد این بودجه از درآمدهای نفتی و مالیات های ناشی از این درآمد تامین می شد.

وی افزود: فروش نفتمان در تیرماه و مردادماه حدود ۸۰۰ هزار بشکه در روز بود و متوسط فروشمان در ۵ ماه اول سال حدود یک میلیون بشکه بود که فروش نفت کاهش یافت بنابراین فروشمان عادی نیست و آن بخشی هم که به فروش می رسد بدلیل محاصره بانکی نمی توانیم به راحتی به پول آن دسترسی داشته باشیم و باید یکسری مسائل را دور بزنیم که در نتیجه هزینه ها افزایش می یابد.

به گزارش مهر، وی با اشاره به افزایش نرخ تورم گفت: در تیرماه براساس شاخص بانک مرکزی تورم ۲۲/۹ درصد و در مردادماه ۵/ ۲۳ و الان تورم نقطه به نقطه ۲۷/۴درصد است که در کنار آن رشد نقدینگی نیز افزایش یافته و اگر همینطور پیش برویم تا پایان سال تورم ۴۰ درصدی خواهیم داشت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.