مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی در باغ موزه سینما + گزارش تصویری

چهارشنبه, 16ام تیر, 1395
اندازه قلم متن

kiarostami16

جمعی از هنرمندان و مردم علاقه‌مند سینما سه شنبه شب برای بزرگداشت عباس کیارستمی، کارگردان فقید ایران در موزه سینما گرد هم آمدند.

این مراسم که از پیش اعلام نشده بود، در موزه سینما در باغ فردوس برگزار شد. طرفداران کیارستمی شمع روشن کردند و برخی هنرمندان سرشناس ایران در آن حضور یافتند.

اصغر فرهادی، جعفر پناهی، رخشان بنی اعتماد، لوئیس چکناواریان، داریوش فرهنگ، بیتا فرهی، مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، همایون اسعدیان و آتیلا پسیانی از جمله هنرمندانی بودند که در این مراسم حضور یافتند. هنرمندان دفتر یادبودی را امضا کردند.

در حالی این مراسم غیر رسمی برگزار شد که هنوز پیکر کیارستمی به ایران منتقل نشده است.

حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینما سه شنبه شب در مراسم یادبود کیارستمی در محل موزه سینما گفت اقداماتی برای انتقال کیارستمی انجام شده و احتمالا تا جمعه به ایران انتقال داده می شود. وی در مورد محل دفن کیارستمی گفت هنوز مشخص نیست.

وی افزود: موزه سینما یکی از گزینه های اصلی مراسم تشییع است ولی آنچه برای ما اهمیت دارد، رضایت خانواده کیارستمی است و تصمیم نهایی را آنها می گیرند.

مراسم یادبود کیارستمی که سه شنبه شب برگزار شد، بعد از یکساعت با واکنش پلیس امنیت روبرو شد. برخی از برخورد پلیس امنیت با هواداران کیارستمی در باغ فردوس خبر داده‌اند.

برخی شاهدان عینی گزارش داده‌اند که پلیس امنیت، مردمى که بعد از یادبود کیارستمی در باغ فردوس جمع شده‌اند را پراکنده، و مغازه‌ها را وادار به بستن می‌کند.
از: ایران امروز
kiarostami2

kiarostami3

kiarostami4

kiarostami5

kiarostami6

kiarostami7

kiarostami8

kiarostami9

kiarostami10

kiarostami11

kiarostami12

kiarostami13

kiarostami14

kiarostami15

kiarostami16

kiarostami17

kiarostami18

kiarostami19

kiarostami20

kiarostami21

kiarostami22

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.