خروج ناگهاني۵۰۰ هزار نفر از بازار کار

شنبه, ۱۶ام اردیبهشت, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

با وجود ادعای دولت در ايجاد ۱/۴ ميليون فرصت جديد شغلی در سال‌های ۸۹ و ۹۰، در اين مدت از جمعيت فعال و شاغل کشور ۵۰۰‌ هزار نفر کاسته شد که با نسخه دولت در اشتغال‌زايی ميليونی تناقض دارد.
مهر: با وجود ادعای دولت در مورد ايجاد يک ميليون و ۶۰۰‌هزار فرصت جديد شغلی در سال ۸۹ و همچنين دوميليون و ۵۰۰‌هزار فرصت جديد ديگر در سال ۹۰؛ آمارها در اين بخش چيز ديگری را نشان مي‌دهند. بر پايه اين گزارش، در صورت تحقق اشتغال‌زايی ميليونی در کشور و ايجاد چهار ميليون و ۱۰۰‌هزار فرصت جديد در دو سال گذشته؛ هم‌اکنون نرخ بيکاری کشور بايد به طرز چشمگيری کاهش مي‌يافت که بررسی آمارهای مربوط به نرخ بيکاری در سال‌های گذشته چنين چيزی را نشان نمي‌دهد و حتی نرخ بيکاری سال گذشته نسبت به سال ۸۸ به ميزان چهاردهم‌درصد نيز بيشتر شده است. با اينکه دولت پس از انتقادات و ترديدهای فراوانی که در مورد ايجاد يک ميليون و ۶۰۰‌هزار فرصت جديد شغلی در سال ۸۹ از سوی بازار کار و همچنين مجلس مطرح شده بود، وعده ارايه مستنداتی را در رابطه با چگونگی تحقق مشاغل ميليونی جديد داده بود؛ اما اين مهم همچنان در حد وعده باقی ماند.
کوروش پرند معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هفته گذشته اعلام کرده بود که وضعيت بيکاری و جمعيت بالای متقاضی کار در کشور تا سال ۹۴ نيز ادامه خواهد يافت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.