هدیه تلویزیون شبکه دوم آلمان به ملت ایران: ویدئوی کودتا در ایران (آلمانی)

یکشنبه, ۱۶ام آذر, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

کودتاچیان در روز 28 مرداد 1332 قبل از اولین سخنرانی سرلشگر زاهدی از رادیو تهران، سرود ملی آمریکا را به مدت کوتاهی پخش نمودند!


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

۱۰ نظر

 1. سلام اكر ما بفهميم ٧٠ سال بيش با مل جه كردند امروز حواسمان را جمع ميكنيم كه دوباره همان هيولاها با نامهاي مختلف وزور كويي أسير سبهبد زاهدي ها نكنند بياييد به داشته هامان بباليم و أسير زور كوهاي عالم نشويم. امريكا خود باني ترور و تروريست است ولي ما را محور شرارت ميخواند و خود را حامي حقوق بشر و احمق ها فريب ميخورند و دنباله روي ميكنند ولي بد تَر از امريكا وطن فروشانند كه درد بسته شدن دستانشان از ريختن خون بيكناهان را با خود نجوا ميكنند

 2. بنظر میرسد بهائ ها بادوامترین و موفقترین گروه ایدئولوژیک در ایران هستند. در شجاعت و استقامت و فداکاری انها تردیدی نیست. اینها یک سیستم استوار دارند که بدون خشونت به یک مبارزه اخلاقی بی وقفه ادامه میدهد. دشمنان انها از هیچ روشی وحشیانه و غیر انسانی بر علیه انها کوتاهی نکرده اند ولی اینها پیشرفتشان ادامه دارد. وقت ان نیست که روش و ایدئولوژی انها مورد برسی گروهای دیگر قرار بگیرد و در مواردی که تضادی در کار نیست از انها حمایت کنند و اقتباس کنند. یک سیاست انها اینست که در سیاست تفرقه انگیز دخالت نمیکنند. بدیهی است یک همبستگی و احترام بین تمام گروهائ که درفکر پیشرف ایران هستند یک ترکیب و نیروی اخلاقی موثری بوجود خواهد اورد. بی ادبی و لفظ خشن وبی احترامی درابراز مخالفت بسیار مخرب است.

 3. please notice that the film is a production of German TV and not from Melliun.
  Site Melliun Iran

 4. trita parsi is not qualify to talk about the mosadegh . he is a Iranian dictator pa pet . I am so sorry to see an unqualified person allowed to talk a great man.
  Thank you

 5. هموطن گرامی،
  انتقاد به مصدق همیشه بوده و هست و خوبست اگر شما هم انتقادی دارید طرح کنید تا بتوان در مورد آن صحبت کرد. اما حد اقل تا زمانی که برخی از هموطنان کودتا را “افسانه” یا “قیام ملی” میدانند، روشن کردن ماهیت کودتا لازم خواهد بود.
  شاد باشید
  یک کاربر سایت ملیون ایران

 6. بهتر نيست كه به جاي تكرار داستان كودتا اشتباهات دكتر مصدق نيز برسي و از ان براي مبارزات فعلي و اتي درس بگيريم؟

 7. خدا رحمت کنه دکتر مصدق رو! و نفرین و لعنت خدا به دولت کثیف بریتانیا و نیز آمریکای زمان آیزنهاور به بعد که جنایتها و ظلمها کردند در حق ملت ایران و در سایه … چون زاهدیها و جنابان بی عرضه شاهان پهلوی!
  هر چند متأسفم که در سایه انقلاب هم باز ملت ایران به آنچنان که باید و شاید، به حق مسلم خود از تمام منابع طبیعی در ایران دست نیافته و متأسفانه باز هم گه گاه از فساد و دست درازی مقامات بالا دست و پائین دست در نهادهای مختلف اجرائی و… میشنویم.
  به امید روزی که همه ایرانیان با هر اعتقادی و از هر قشری فقط برای سربلندی ایران عزیز_و نه منافع شخصی و حزبی خود و خوشایند دولتهای بیگانه_تلاش کنند!

 8. ما نمیگوییم دکتر مصدق عزیز بدون اشتباه بودند با اینحال سزاوار کودتا نبودند,هر چند که کودتاچیان بادست خود گور خودشان را کندند

 9. هموطن گرامی،
  علت وضعیت کنونی ما وضعیتی دیروزی ماست که در اثر همین کودتا و دیکتاتوری متعاقب آن بوجود آمد. تا زمانی که بر سر یک مساله ملی توافق نظر ملی پیدا نشده باشد، راه مشترک به سوی آینده باز نمیشود. این در گذشته ماندن نیست. کوششی است برای ایجاد درک مشترک و ملی از آن کودتا. با مسکوت گذاشتن آن هیچ مساله ای حل نمیشود و فقط بی اعتمادی همچنان دامه خواهد داشت.
  شاد و پیروز باشید
  یک کاربر سایت

 10. که چی‌؟ شما ملیون به ۶۰ یا ۷۰ سال پیش چسبیده اید و ول کن هم نیستید؟ چرا فکر حال نیستید در حالی‌ که کشور به این حال نذار افتاده؟