حسین شریعتمداری: وقتی آقا می‌گویند خیانت است، یعنی قانون!

شنبه, 20ام شهریور, 1395
اندازه قلم متن

مدیر مسئول روزنامه کیهان در شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت درباره عملکرد روسای دولت‌های یازدهم و دهم سخن گفت و رد صلاحیت احمدی‌نژاد را پیش‌بینی کرد.

به گزارش تسنیم، جمعی از اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت با حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان دیدار و گفت‌وگو کردند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر تحکیم وحدت، در ادامه حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان، گفت: افشاگری در فضای سیاسی مسبوق به سابقه است اما مسائل اقتصادی کمتر مطرح بود.

شریعتمداری ضمن اشاره به این مطلب که «ما اولین نفر بودیم که پس از تحقیق، ماجرای فیشهای نجومی را افشا کردیم»، افزود: انگیزه ما کاملا غیر سیاسی بود و تعداد افرادی که چنین حقوقهایی را از بیت‌المال برداشت می‌کردند هم اندک هستند و برخورد با آنها موجب دلگرمی دیگر مدیران پاکدست دولت می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: هنگامی که مساله ناگواری برای خود می‌بینند به آن برچسب سیاسی می‌زنند در صورتی که راه حل دولت اقدام فوری، پیگیری جدی و عذرخواهی از مردم بود نه ذخیره نظام معرفی کردن آنها.

مدیر مسئول روزنامه کیهان ضمن اشاره به اینکه دولت در مسیر پیگیری جدی قرار نگرفت، گفت: بعد از اینکه دولت پیگیری کافی انجام نداد، مقام معظم رهبری دستگاه قضایی را مامور به بررسی پرونده و برخورد با خاطیان کردند.

شریعتمداری در خصوص واگذاری و فروش املاک شهرداری گفت: ظاهراً اتفاقاتی افتاده و مسئولین شهرداری پاسخ محکمی ندادند. جواب‌ها از این جنس بود که «این‌ها هنوز به نام من نیست و قانونی بوده و….» بحث این است که اولا افرادی که دغدغه معیشت مردم را ندارند این مسئله را مطرح کردند (با نگاهی به سوابق آنها کاملا مشهود است). ثانیاً سازمان بازرسی کشور قانوناً حق طرح مستقیم این مسئله را ندارد. این موضوع باید بررسی شده و سپس مطرح شود. درحالی که درعمل اینطور نبود!

وی در ادامه بحث حقوقهای نجومی، به این نکته که گفته می‌شود قانونی در این باره نداریم، اشاره کرد و در پاسخ به چنین موضوعی، موضع رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و گفت: وقتی آقا می‌گویند خیانت است، یعنی قانون.

وی در مورد احمدی نژاد گفت: اگر احمدی نژاد را با حق بسنجیم نمره بسیار پایین می‌گیرد. شریعتمداری ضمن تایید صحبتهای محمد جواد لاریجانی گفت: احمدی نژاد هم دنبال رابطه با امریکا بود. ما به احمدی نژاد گفتیم که می‌دانید چرا آمریکا تحویلت نگرفت؟ چون می‌دانند که تصمیم در مورد رابطه با آمریکا با تو نیست.

وی گفت: احمدی نژاد در جریان ۱۱ روز خانه نشیبنی مقابل آقا ایستاد. این را می‌توانید از آقای آقا تهرانی و زاکانی که به دیدار احمدی نژاد رفتند بپرسید. در موضوع مشایی نیز آقا به او نامه دادند تا او را برکنار کند اما تمکین نکرد و کار را به جایی رساند که حضرت آقا مجبور به علنی کردن نامه شدند.

شریعتمداری افزود: هیچ کس دسترسی به نامه‌های سری آقا ندارد. انتشار نامه توسط ابوترابی فرد با هماهنگی رهبری انجام شد. واکنش احمدی نژاد این بود که ۱۸ پست به مشایی داد و او را از معاون اول قوی‌تر قرار داد.

وی افزود: احمدی نژاد دو میدان رای دارد یکی حزب اللهی‌ها و دیگری اقشار مستضعف. حزب اللهی‌ها بعد از اینکه ببینند او مقابل آقا ایستاده به او رای نمی‌دهند. البته به نظرم بعید است شورای نگهبان او را تایید صلاحیت کند چون در جریان این موضوعات است.

از: پیک ایران

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.