درگیری خونین در زندان قزل حصار منجر به مرگ یک زندانی و زخمی شدن تعدادی از آنها شد

دوشنبه, ۲۸ام فروردین, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” در طی یک درگیری خونین در سالن ۱ واحد ۲ زندان قزل حصار منجر به مرگ یک زندانی و زخمی شدند تعدادی از آنها گردید.
چند روز گذشته در سالن ۱ واحد ۲ زندان قزل حصار یک درگیری خونین روی داد که در جریان این درگیری یکی از زندانیان جان خود را از دست داد. زندانی مجتبی طلوعی ۲۷ ساله که چند سال است در زندانهای قزل حصار و زندان گوهردشت کرج زندانی بود در این درگیری خونین جان خود را از دست داد.
در این درگیری خونین حداقل ۶ زندانی دیگر به شدت زخمی شدند و تعدادی از آنها به دلیل وضعیت بسیار حاد به بیمارستانهای خارج از زندان منتقل شدند. بهمن مرزبان یکی از زندانیانی است که بشدت در این درگیری زخمی شده است.
عامل اصلی درگیریهای خونین در زندان باندهای مافیایی می باشند. باندهای مافیایی توسط مسئولین زندان سازمان دهی می شوند و مسئول فروش مواد مخدر در درون زندان می باشند.موادر مخدر مربوطه توسط مسئولین زندان در اختیار آنها گذاشته می شود و عیادان نجومی تا به حال برای آنها داشته است. باندهای مافیایی زندان همچنین، زندانیانی که نسبت به شرایط قرون وسطایی و غیر انسانی زندان معترض هستند به دستور مسئولین زندان خذف فیزیکی می شوند. آنهابه سلاحهای سرد کشنده مجهز هستند و بدون هیچ مواخذه ای به کار خود ادامه میدهند
درگیریهای خونین مستمر در زندانها روی می دهد و اغلب آنها منجر به مرگ زندانیان ویا معلولیت آنها می شود.
از طرفی دیگر در طی چند روز گذشته تعدادی از زندانیان واحد ۳ زندان قزل حصار به زندان فشافویه منتقل شدند این زندان بین ورامین و قم واقع شده است و در منطقه ای خشک ونیمه کویری قرار دارد و گفته می شود آب نوشیدنی آنها شور و از چاه ها تامین می شود. خانواده زندانیان برای ملاقات با عزیزان خود به لحاظ تردد به این زندان دچار مشکل عمده ای هستند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شیوه های غیر انسانی مسئولین زندان برای حذف فیزیکی و به اعتیاد کشاندن جوانان در درون زندانها را محکوم می کند و از سازمانهای حقوق بشری خواستار محکوم کردم این اقدامات غیر انسانی و پیگیری لازم برای نجات جان آنها می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
۲۷ فروردین ۱۳۹۱ برابر با ۱۵ آپریل۲۰۱۲


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.