سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: پیام کنگره دکتر حسین فاطمی (کنگره پنجم) به زندانیان سیاسی ایران

دوشنبه, 6ام دی, 1395
اندازه قلم متن

پیام کنگره دکتر حسین فاطمی (کنگره پنجم)

به

زندانیان سیاسی ایران

هزاران درود بر شما آزادی خواهان و حق‌طلبان دربند

شما وجدان بیدار جامعه ایران هستید. تاریخ بدون شک از شما به‌عنوان نمادهای درخشان و سمبل ایستادگی در برابر ظلم، استبداد و خشونت عریانی که بیش از سه دهه است گریبان میهن عزیزمان را گرفته است. به نیکی یاد خواهد کرد.

تحمل و صبر و ازخودگذشتگی شما عزیزان خاری بر چشم رهبران مستبد جمهوری اسلامی است که آسایش، سلامتی و روح و جان ملت پرافتخاری را با تمام قوا هدف گرفته‌اند.

بدانید هرچند حاکمیت جمهوری اسلامی ماشین اعدام به راه انداخته است و ابتدایی‌ترین حقوق مردم ازجمله آزادی بیان و آزادی سیاسی، عقیدتی، اعتقادات مذهبی و بسیاری از حقوق اولیه‌شان را نقض می‌کند و امروز سرکوب و  بی‌عدالتی و فساد در تمامی عرصه‌ها را به ‌حداعلای خود رسانده است، با فعالیت‌های مستمر و استقامت کم‌نظیر شما چهره‌ی سرکوبگر این حکومت بیشتر از پیش نمایان شده است.

به نوشته‌ی بهنام ابراهیم‌زاده “در کنار همه‌ی نا عدالتی‌های موجود، شرم‌آور است که هر زندانی که اعدام و یا قصاص می‌شود وسایل شخصی‌اش را به نفع زندان مصادره می‌کنند. در کنار همه این بی حقوقی‌ها و اجحاف‌ها زندانیان عادی از حق استفاده از آزادی مشروط، عفو مشروط، مرخصی محروم‌اند.  تعداد زیادی از این زندانیان زیر فشار بازجویان و مأموران آگاهی و یا به علم قاضی قصاص و اعدام محکوم‌شده‌اند از ادامه این وضع خسته شده‌اند و آرزوی این رادارند هر چه زودتر قصاص بشوند”.

حاکمیت تمامیت‌خواه، عقب‌مانده و غیر مشروع جمهوری اسلامی به لطف تلاش‌های بی‌وقفه و ایثارگرانه فعالان سیاسی، مدنی، کارگری، دانشجویی، حقوق زنان و روزنامه‌نگاران نمی‌تواند به اهداف خود در راستای یک‌صدایی کردن ایران برسد.

برای رسیدن به هدف مشترکی به نام «ایرانی آزاد و آباد» می‌بایستی دست‌هایمان را در دست شما گذاشته و دوشادوش هم به سمت تحقق حاکمیت ملی ایران حرکت کنیم. ایرانی که در آن مفاد اعلامیه حقوق بشر به‌راستی اجرا گردد، به آرای مردم احترام گذاشته شود، از حق تمامی اقلیت‌های قومی، مذهبی و نژادی محافظت گردد و استقلال و تمامیت ارضی ایران حفظ شود.

ما شرکت‌کنندگان در کنگره سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور، به حرمت شما شیر زنان و بزرگ‌مردان آزادی‌خواه ایران‌زمین از جای برمی‌خیزیم و آزادی فوری و بی‌قیدوشرط شما زندانیان سیاسی و عقیدتی را فریاد می‌زنیم و از تمامی نهادهای بین‌المللی می‌خواهیم تا هرچه سریع‌تر، در کنار صدور قطعنامه‌های مختلف، اقدامات عملی را در ارتباط با پرونده‌ی نقض حقوق بشر در ایران اجرایی کنند و با فشار آوردن بر نهادهای مسئول در حاکمیت جمهوری اسلامی از آن‌ها بخواهند که نقض حقوق اولیه مردم ایران را پایان ببخشند.

بدانید ملت ایران در داخل و خارج از کشور به شما فرزندان برومند و آزادمنش خود افتخار می‌کند و از هر کوششی برای آزادی و تحقق حقوق مسلم زندانیان سیاسی و عقیدتی فروگذار نخواهد بود.

کنگره پنجم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

لس آنجلس ۲۱ آذر ۱۳۹۵ برابر ۱۱ دسامبر ۲۰۱۶

انتشار از طرف:
هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
۶ دیماه ۱۳۹۵ برابر ۲۶ دسامبر ۲۰۱۶
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info/


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.