سپاه مسئول سیاست خارجی؟: محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با بشار اسد دیدار کرد

جمعه, 28ام مهر, 1396
اندازه قلم متن

محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با بشار اسد دیدار کرد

سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، امروز، پنجشنبه ٢٧ مهر، در دمشق با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه دیدار کرد.

آقای باقری گفته است که ایران می‌خواهد در آینده و پس از “ریشه‌کن کردن تروریسم”، با سوریه “راهبرد مشترک در تداوم هماهنگی و همکاری نظامی” داشته باشد.

بشار اسد هم از کمک‌های “همه‌جانبه” ایران تشکر کرده و گفته است که مردم و نظامیان ایرانی “شریک اصلی پیروزی های سوریه در مبارزه با تروریسم هستند.”

خبرگزاری‌های رسمی سانا و ایرنا می‌گویند آقای باقری در این ملاقات پیامی را از طرف آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، به بشار اسد داده است.

آقای باقری از روز سه‌شنبه به سوریه رفته است.

آقای باقری به زینبیه هم رفته است

او روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با سپهبد علی عبدالله ایوب، رئیس ستاد کل ارتش سوریه، گفت: “پذیرفتنی نیست، رژیم صهیونیستی هروقت بخواهد از طریق هوایی و زمینی به خاک و آسمان سوریه تجاوز کند.”

این اظهار نظر آقای باقری واکنشی به حمله روز دوشنبه جنگنده‌های اسرائیلی به واحدهای ضدهوایی ارتش سوریه در نزدیکی دمشق بود.

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل، در واکنش به موضع رئیس ستاد کل ایران گفته است صحبت‌های آقای باقری تاثیری بر سیاست اسرائیل ندارد. او گفته است که ایران می‌خواهد قدرت مسلط منطقه شود، اما “ما اجازه چنین تحولی را نمی‌دهیم.”

از: بی بی سی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.